Donald Trumppal is yachtolt, de elmaradt a harmonikajáték

Babinyecz Józseffel készített interjút Szalay Péter, a nevét viselő hírszolgálat egyszemélyes csapata.

Ch. Gáll András
2020. 06. 17. 14:24
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Donald Trumppal is jattolt Babinyecz József, a veterán atlétamenedzser, bár a milliárdos akkor még nem volt az Egyesült Államok elnöke. A harmonikakoncert azonban objektív okok miatt elmaradt. A neves ügynökkel készített interjút Szalay Péter, a nevét viselő egyszemélyes hírszolgálat riportere.

Szorult anyagi helyzetbe kerültek azok az atléták, akik tavaly ősz óta nem jutottak újabb bevételekhez, sem rajtpénzekhez, sem a teljesítményüket elismerő tiszteletdíjakhoz. Főképpen azok, akiknek nem voltak komolyabb megtakarításaik, nem ösztöndíjasok, illetve nem számíthatnak a szövetségük és a klubjuk vagy a támogatójuk segítségére – írja az SzPress Hírszolgálat. Babinyecz József menedzser – több mint húsz atléta, köztük a súlylökő-világbajnok Márton Anita és a kalapácsvető olimpiai aranyérmes Pars Krisztián, valamint az elitbe tartozó etióp futók képviselője – szerint a sportolók vesztesége már most több millió eurós, amit azért sem lesz könnyű kiegyenlíteni, mert a versenyrendezők alaposan megvágták a költségvetésüket.

„Az alagút végét még senki sem látja, a versenyek házigazdái eltérő megfontolásból naponta igazítanak a forgatókönyveken, miközben mi, az atléták érdekeinek képviselői azt igyekszünk kisakkozni, hogy mi a biztos pont, illetve hol dőlhetnek be a terveink. Egyelőre senki sem tudja biztosan kijelenteni, hogy egy etióp menőt melyik országba engedik be vagy fordítják vissza, illetve kiknek kell attól tartania, hogy a verseny után hazatérve karanténba kell vonulnia. Ráadásul úgy, hogy ezt a saját költségén, szállodába bezárkózva kell megtennie, az edzésekről minimum két hétre lemondva. Nincsenek irigylésre méltó helyzetben a versenyszervezők sem, akik az elmaradt bevételekre hivatkozva sorra jelentik be a megszorító intézkedéseiket. Az augusztus 11-i turkui versenyen a megszokott díjazás felére számíthatnak az indulók, a megelőlegezett útiköltségüknek pedig csak a 70 százalékát fogják visszatéríteni. Ugyanez vár három nappal később a Monacóban rajthoz állókra, ahol a szervezők nem fogadnak kísérőket, az atlétákat pedig kivétel nélkül egyágyas szobákban tervezik elhelyezni. Minden jel arra utal, hogy a lausanne-i Gyémánt Liga-versenynek is csak a neve fog emlékeztetni a múltra, ugyanis a tervezett programból csupán a férfi és a női rúdugrás „maradt állva”, ráadásul azt is a belvárosban, egy téren fogják megrendezni” – nyilatkozta Babinyecz József, aki már hosszútávfutó-pályafutása alatt belekóstolt a menedzseri mesterségbe.

Fotó: Facebook

A magyar atlétaszakember szerint több a kiszámíthatóság az augusztus 16-i gatesheadi Grand Prix-viadal, a három nappal utána következő Magyar Nagydíj Gyulai István Memorial, hasonlóképpen a stockholmi és a dohai Gyémánt Liga-versenyek előkészületeiben, a sorozathoz tartozó eugene-i csúcsesemény megrendezésével kapcsolatban viszont inkább a reményeit fogalmazta meg.

Atlétaberkekben sokan tudják, hogy a jövőre hetvenötödik évébe lépő atléta a tangóharmonika- és a zongorajáték mesteri előadója is, aki Sydney-ben, Pekingben és New Yorkban is sikert aratott fellépéseivel, sőt még Donald Trumppal is jattolt egy alkalommal.

„Sajnálom, hogy 1997-ben éppen nem volt velem a harmonikám, pedig akkor az Egyesült Államok mai elnökének is játszhattam volna – idézte fel a múltat Babinyecz József. – A már akkor multimilliomos Donald Trump volt az immár negyvenéves múltra visszatekintő Fifth Avenue Mile egy mérföldes futóverseny és az ahhoz kapcsolódó egész napos program legnagyobb mecénása, aki mélyen a zsebébe nyúlt az adományaival. Ott ült a pulpituson a sajtótájékoztatón, majd minden versenyzővel és kísérővel, így velem is kezet szorítva kívánt sok sikert. Abban a megtiszteltetésben részesültünk, hogy a 202 méter magas és 58 emeletes Trump-torony ötcsillagos szállodájában lakhattunk, ami turistaként megfizethetetlen lett volna az atléták és az edzők számára” – mondta befejezésül a menedzser, aki büszke arra, hogy sohasem „vadászott” a versenyzőkre, az atléták maguktól jöttek és kérték a segítségét.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.