Bár óhajtanák a pihenőt, a játékosok állítólag szeretik a Boxing Dayt. Ők zömmel arról beszélnek, hogy különös hangulat lengi körül ezen a napon a mérkőzéseket, a gyepen a csata ugyan továbbra is kemény, de szinte kínosan sportszerű. Ennek oka lehet akár az ünnep szelleme is, de sokkal valószínűbb, hogy mindenki a szebbik arcát akarja mutatni, hiszen ilyenkor ott ülnek a lelátón a szülők, a testvérek, sőt gyakran még a nagymamák és a nagypapák is.
Angliában 1958 óta rendeznek csak december 26-án bajnoki fordulót, 1889-től egészen addig karácsony első napja szolgált családi futballünnepként, de olykor mindkét napon megteltek a stadionok. Hatvanhárom éve viszont a tömegközlekedés hiánya és az ünnep meghittsége miatt úgy alakult át az élet, hogy az emberek a 25-ét a családdal otthon, a 26-át a szeretteikkel és a barátokkal a stadionokban töltik. Az első Boxing Day-mérkőzést 158 évvel ezelőtt a világ első és második legöregebb klubja vívta: a Sheffield FC 2:0-ra győzött a Hallam FC ellen. Bajnoki szintre 1888–89-ben emelték ezt a napot, akkor a Preston North End 5:0-ra verte a Derby Countyt.
Adódik a kérdés: mi is az a Boxing Day? Az eredet kissé a homályba vész, de a legvalószínűbb elmélet szerint a december 25-i ünnep után a gazdagok szolgái (akiknek karácsonykor dolgozniuk kellett) szabadságot kaptak családjuk meglátogatására. Minden szolga kapott egy dobozt (box), hogy abban vihesse haza az ételeket és az ajándékokat.
A Boxing Day három évszázadot is érintő történetében az idei különös fejezet lesz. A hibás természetesen a koronavírus, amely miatt három mérkőzés is kiesett a programból, ezeket később játsszák majd le a 19. fordulóból. A Leeds nem tud elutazni Liverpoolba, mert újabb játékosai fertőződtek meg, míg a Watfordnál továbbra sincs annyi bevethető labdarúgó, hogy a csapat ki tudjon állni a Wolverhamton elleni összecsapására. Harmadikként hasonló ok miatt az Everton kért halasztást, amit a liga csütörtökön még elutasított, pénteken azonban rábólintott, így a csapatnak nem kell elutaznia Burnley-be. Ami pedig a Leedset illeti, a klub tegnapi közleménye szerint nincs új fertőzött a játékosok között, de azoknak a többsége még nem került ki az karanténból, akiknek pozitív lett a tesztje szerdán, ezért nincs elegendő futballistájuk a keddi, Aston Villa elleni mérkőzés lejátszásához sem, mivel sérülések is sújtják a csapatot.
Gólzáport hozott 1963. december 26-a, amikor tíz élvonalbeli meccsen 66 találat esett. Tegnap úgy tűnt, a csapatokon úrrá lett a rekorddöntés vágya, ugyanis nagyon belehúztak: szinte számolatlanul rúgták a gólokat! A Manchester City és a Leicester összecsapása egyenesen őrült forgatókönyv szerint zajlott. A címvédő Manchester City Kevin De Bruyne parádés lövésének köszönhetően már az 5. percben vezetést szerzett. Az ezt követő húsz percben további három alkalommal találtak be a hazaiak: Rijad Mahrez és Raheem Sterling büntetőből, Ilkay Gündögan közelről volt eredményes. A szünetig nem változott az állás – úgy tűnt, mindkét csapatnak csak nyűg lesz a második félidő.
A Leicester azonban nem adta fel, ünnepi csodára készült, s kis híján össze is hozta azt. Először egy gyors kontra után James Maddison talált Ederson kapujába, négy perccel később pedig első sorban az ő cselei vezettek Ademola Lookman góljával – mindkétszer Kelechi Iheanacho adta a gólpasszt. A 66. percben aztán Maddison lőtt, Ederson a kapufára tolta a labdát, Iheanacho pedig az üres kapuba lőtt – felzárkóztak 4-3-ra a vendégek. Ezt követően viszont megrázta magát a City, Pep Guardiola csapata feljebb kapcsolt, Aymeric Laporte pazar fejese után pedig újra kettővel vezetett a címvédő. A hajrában Sterling közelről még szerzett egy gólt (ami neki a második volt), így 6-3 lett a vége, s ez lett az idény leggólgazdagabb meccse.
Az Arsenal egy ötössel verte idegenben a Norwichot, a házigazdának helyzete is alig akadt. Mikel Arteta, az Ágyúsok menedzsere három jobbhátvédjére sem számíthatott a Boxing Dayen: Tomijaszu Takehiro, Cédric és Ainsley Maitland-Niles egyaránt koronavírus-fertőzés miatt hiányzott, mellettük a csapatkapitányi tisztségétől megfosztott Pierre-Emerick Aubameyang ezúttal sem került be a keretbe. Ennek ellenére a londoniak nem sokat teketóriáztak a ligautolsó ellen, már a hatodik percben megszerezték a vezetést: Kieran Tierney labdacsenése után villámgyors passzokkal ért fel a kapuhoz a vendégcsapat, az akciót Bukayo Saka fejezte be egy pontos lövéssel. A húszéves és 112 napos angol válogatott futballista az Arsenal történelmének második legfiatalabb játékosaként jutott el tíz bajnoki gólig a klub színeiben – egyedül Nicolas Anelka (19 évesen és 225 naposan) volt gyorsabb nála. A vége tehát 0-5 lett, az Arsenal sorozatban az ötödik tétmérkőzését nyerte meg, míg a Norwich továbbra sem tud Boxing Day-bajnokin nyerni (egy döntetlen, hét vereség).
A West Ham kétszer is egyenlített hazai pályán a Southampton ellen, ám harmadszor ez már nem sikerült neki, a West Ham United három mérkőzés óta nyeretlen, a Southampton pedig november eleje után tudott ismét három pontot szerezni a Premier League-ben. A Tottenham magabiztosan hozta 3-0-ra a 37. perctől emberhátrányban játszó Crystal Palace elleni meccsét, de Wilfried Saha második sárga lapjánál a Hotspur már két góllal vezetett. Az Aston Villa a koronovírusos menedzser, Steven Gerrard nélkül fogadta a Chelsea-t, de ez nem zavarta meg a játékosait. Nagyon jól kezdtek, vezetést szereztek, és a ritmust csak később elkapó londoniak még a szünet előtt Jorginho büntetőjéből egyenlítettek. A szünet után a Chelsea-be beállt Lukaku, és ezzel sokkal veszélyesebbé vált a csapat, és nagy fölényt harcolt ki. Lukaku fejese hozta meg az előnyt a Kékeknek, majd a legvégén az ő buktatásáért járt a második tizenegyes a vendégeknek, és Jorgonho ezt sem hibázta el.
Premier League, 19. forduló. Vasárnap: Liverpool–Leeds United elmaradt, Burnley–Everton elmaradt, Wolverhampton–Watford elmaradt, Manchester City–Leicester 6-3, Norwich–Arsenal 0-5, Tottenham–Crystal Palace 3-0, West Ham–Southampton 2-3, Aston Villa–Chelsea 1-3, Brighton–Bentford 21.00. Hétfő: Newcastle–Manchester United 21.00.