Azzal üzent a kritikusainak, hogy látványosan lefogyott

Babos Tímea mindent megtesz annak érdekében, hogy visszakapaszkodjon a legjobbak közé a női teniszben. A kritikusainak is üzenve látványosan lefogyott, vállalja, hogy kisebb tornákon gyűjtsön pontokat, az eredmény azonban egyelőre nehezen mutatkozik. Sérülés hátráltatta, kicsit nyomasztja a saját magával szemben támasztott elvárás, mégsem adja fel a küzdelmet.

Magyar Nemzet
2022. 08. 10. 9:29
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– A szezon elején sajnos sok szoros meccset elveszítettem. Utána fokozatosan javult a játékom, de amikor március elején már úgy éreztem, tényleg jól megy a tenisz, beszakadt a vádlim, és ismét ki kellett hagynom egy rövidebb időszakot, ami nagyon rosszul jött – mondta a női tenisz- világranglistán jelenleg 290. Babos Tímea a Nemzeti Sportnak adott interjúban.

A sérülést két okkal magyarázza. Egyrészt a kisebb ITF-challengertornákon kevésbé jó a pályaminőség, nem olyan magas szintűek a körülmények, másrészt új mozgáskultúrát sajátított el. Ez utóbbi kicsit részletesebb kifejtést igényel.

Babost gyakran bírálták a testtúlsúlya miatt, amit nehezen viselt, gyakran összetűzésbe került a kritikusaival. 

Az igazán csattanós választ azonban idén adta meg, látványosan lefogyott. Ez elvileg kedvez a játékának, ám ez sem teljesen egyértelmű, miként elmondta:

– Meg kellett szoknom a saját testemet is, hiszen amióta lefogytam, kevesebb kilóval sokkal többet futok, és akkor ezt még nem bírta a szervezetem. Visszatekintve úgy érzem, mentem gőzerővel előre, szinte pihenő nélkül, talán túl görcsösen is, mert nagyon akartam a jó és mihamarabbi visszatérést.

Babos az interjúban hosszasan ecseteli, hogy mikor, miért nem jöttek össze a dolgok, majd levonja a következtetést:

– Voltak lehetőségeim, győzhettem volna több meccsen is, de nem így lett, így nemhogy előrementem, hanem hátra. Éreztem, hogy közel vagyok, mégsem sikerült áttörnöm a falat, ami nagy nyomást tett rám, ezért sokszor görcsösen teniszeztem. Ez persze az önbizalmamnak sem tett jót, így ördögi körbe kerültem, amelyből többször elszalasztottam a kiutat. Ráadásul szerencsém sem volt, sőt…

A nehézséggel, amivel szembesült így beszél:

– Nehéz volt újra megszokni a légkört, hiszen több mint tíz éve nem jártam ilyen összdíjazású versenyeken, és nem azt láttam magam előtt, hogy huszonkilenc éves fejjel ismét itt leszek. A ranglistahelyezésemtől függetlenül persze ismerték a nevem, így azt éreztem, hogy ezeken a kisebb tornákon mindenkinek az volt a célja, hogy megverjen, hiszen én már több mindent elértem, míg az ellenfeleim most igyekeznek magasabb szintre jutni. Nagyobb súlyt tettem magamra, túlzottan akartam a sikert, hogy kihozzam magamból a maximumot, így ez nem igazán sikerült. Ezen inkább a játéktudást értem, nem a küzdőszellemről, az akaratról van szó...

Utólag mindig okosabb az ember, de talán könnyebb lett volna, ha tavaly levédetem a rangsoromat egyéniben és párosban is. Úgy lett volna nyolc nagyobb versenyre érvényes indulási jogom, köztük két Grand Slam, így viszont szinte a semmiről kellett mindent újrakezdeni.

Mégsem adja fel, bízik magában, határozott céljai vannak.

– Szeretek teniszezni, és vissza akarok kerülni oda, ahol voltam, és ahová úgy érzem, hogy képességeim alapján még mindig tartozhatok. Ez még bennem van, és a motivációmmal sincs gond, ezért csinálom és dolgozom nap mint nap.

Tartozom magamnak ennyivel, mert ha szögre akasztanám az ütőm, életem végéig ostoroznám magam, hogy túl hamar megfutamodtam.

Csupa tankönyvbe illő mondat, amelyekből, csak remélhetjük, a párosban négyszeres Grand Slam-tornagyőztes játékos valóban képes lesz erőt meríteni.

– A következő hetekben próbálok nagyobb versenyeken indulni, így az észak-amerikai viadalokat veszem célba. Ha egyesben is lehetőséghez jutok, annak örülök, de elsősorban a párosra koncentrálok, hogy ott lehessek a US Openen, és visszatérjek az elitbe. Ehhez azért némi szerencse is kellene, mert a párosrangsorom lutri. Nehéz felférni a táblára, így állandó társat találni is kínszenvedés, ráadásul garantált a korai fordulós kiemelt ellenfél.

Babos Tímea még nem tudja, párosban kivel indul majd New Yorkban.

– Augusztus közepén lesz végleges a nevezési lista, addig javítanom kellene a ranglistahelyezésemen, hogy biztosan tudjak indulni. Szerencsére sokan szeretnének velem párosozni, de hogy a jelenlegi, százötven körüli rangsorommal beférjünk a US Openre, minimum top húszas partner kellene, s még így sem biztos, hogy elég lenne a kombinált ranglista. Ha ismét a legjobb száz között lennék, indulhatnék azokkal, akikkel már egyeztettem.

A végszó ugyanaz: feljebb kell jönnöm a páros-világranglistán, addig nincs értelme konkrét nevekről beszélni.

Éppen ezért egyelőre csak annyit árult el, hogy az első partnere a belga Greet Minnen lesz Vancouverben. A folytatást majd meglátjuk.

A teljes interjút a Nemzeti Sportban olvashatják.

Borítókép: Babos Tímea nem adja fel (Fotó: Nemzeti Sport/Dömötör Csaba)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.