Kihasználta a Barcelona a Real Madrid botlását és egyedül élre állt

Színvonalas és izgalmas első, majd gyengébb második félidő után a Barcelona Dembélé góljával 1-0-ra megnyerte a spanyol labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának rangadóját az Atlético Madrid vendégeként és a La Liga élére állt.

2023. 01. 08. 22:56

Az első fél órában az Atlético Madrid csak rózsaszínű hajkoronájával keltett feltűnést, avagy a Barcelona nekiment és a kapuja elé szögezte a hazai csapatot. S ebben a periódusban akár döntő fölényre tehetett volna szert, tegyük hozzá. A 10. percben két gólt is szerezhetett volna a Barca. Szép támadás végén előbb Dembélé nem volt elég éles, a 16-oson belül rossz megoldást választott, majd Barrios elképesztő hibája után – a szélről középre, hátra rúgta pontatlanul a labdát – Baldé közvetítésével Fati került ziccerbe, de a lövését Gimenez blokkolta.

A 21. percben vezetést szerzett a Barcelona. indult meg középen nagyon dinamikusan, Gavihoz passzolt, aki szokás szerint párharcot nyert egy nála nagyobb emberrel szemben (bár szépen kinn voltak az „evezői”), Dembélét hozta ziccerbe, aki kilőtte a jobb alsót (0-1).

Az első félidő utolsó negyedórájára látványos fordulat következett, átvette az irányítást az Atlético, s ekkor Griezmann-nak már nem csak a haja villogott, jobbnál jobb labdákkal szolgálta ki a társakat, egyszer ő maga került helyzetbe, de nem jött össze az egyenlítés.

A szünet nem hozott változást, a második félidő elején tovább szorongatott az Atlético, de csak nem jött a gól. A cserék sem hoztak változást, nem túl eseménydúsan peregtek a percek. Némi izgalmat előbb Correa dühkitörése (megúszta sárga lappal), majd Szavics és Ferran Torres földharca jelentett (mindkét játékost kiállították). A 94. percben az Atlético egyenlíthetett volna, de Griezmann ziccerben nagyon gyengén találta el a labdát. A Barcelona így 1-0-ra megnyerte a meccset.

Sőt, kihasználva, hogy a Real Madrid 2-1-re kikapott a Villarreal vendégeként, immár egyedül, három pont előnnyel vezeti a tabellát.