Nem csak bizalmat, sok mindenben szabad kezet, egyben hatalmas feladatot is kapott a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) kötelékébe tartozó Magyar Antidopping Csoport (HUNADO) a budapesti atlétikai világbajnokság előtt. Tiszeker Ágnes, a csoport vezetője 94 fős magyar szakembergárdát dirigált, amelynek a munkáját 164, speciális feladatokra felkészített önkéntes segítette.
A Magyar Antidopping Csoport feladata volt a minták vétele, s az is, hogy azokat naponta biztonságosan eljuttassa a vizsgálatokat végző ausztriai laborba. Az eredmények kezelése az Atlétikai Integritás Egység (AIU) elnevezésű szervezet feladata volt. Ezt a Nemzetközi Atlétikai Szövetség még 2017 áprilisában alapította meg, hogy a sportágban visszaszorítsa a doppingolást, és a szervezet tőle függetlenül működik.
Az AIU-t, amely tehát önálló szervezeti egység, nem túlzás úgy említeni, mint a világ talán legnagyobb, legszigorúbb és legjobban megszervezett doppingellenes intézményét.
A „becsületes atléták védőszentjeiként” emlegetett, és következetes szigort megtestesítő AIU tesztelési és megfelelőségi vezetője, Thomas Capdevielle hivatalos levélben köszönte meg a Magyar Antidopping Csoport munkáját.
– Gratulálok önöknek az atlétikai világbajnokság doppingellenőrzési programjának sikeres végrehajtásához. Két hét leforgása alatt ezeregyszáz tesztet kellett elvégezniük, és ennek a hatalmas feladatnak a megoldása közben egyetlen jelentősnek minősíthető hibát sem követtek el. Nagy hatással volt ránk a szervező bizottság és a HUNADO munkája, felkészültsége és segítőkészsége, azt pedig bátran kijelenthetem, hogy a doppingellenőrzésben részt vevő magyar szakembergárdának igen nagy része volt a világbajnokság általános sikerében. Önök a mostaninál még nagyobb feladatok megoldására is készen állnak – fogalmazott Thomas Capdevielle, aki a levelében azt is kinyilvánította, hogy a jövőben is örömmel dolgozna együtt a Magyar Antidopping Csoporttal.