Fradi-frász: a Fiorentina az ellenfél szurkolóit is elverte

A Fiorentina a Cagliari elleni 3-0-s győzelemmel hangolt a Ferencváros elleni konferencialiga-mérkőzésre. A lila csapat szurkolói is ízelítőt adtak abból, mire számíthat a Fradi Firenzében. A Fiorentina és a Cagliari fanatikusai összecsaptak az olasz labdarúgó-bajnokság, a Serie A hétfő esti találkozója előtt.

2023. 10. 03. 8:46
Fiorentina, Ferencváros, szurkolók, Konferencialiga
Forrás: X

A Fiorentina könnyed, 3-0-s győzelmet aratott a Cagliari ellen a Serie A hetedik fordulójában. Abból, hogy a mérkőzést hétfőn rendezték, arra következtethetünk, a Fiorentina nem tart különösebben a Fraditól, hiszen így csupán két teljes napja marad, hogy felkészüljön a konferencialiga második fordulójában esedékes találkozóra.

Fiorentina, szurkolók, Ferencváros, Fradi, Konferencialiga, Cagliari, Michael Kayode
Michael Kayode volt a Fiorentina hőse a Cagliari ellen (Fotó: La Gazzetta dello Sport)

A Fiorentina már a 3. percben vezetést szerzett, Nicolas González vágta be a kipattanó labdát. Ezután Michael Kayode percei következtek. A csupán 19 éves jobbhátvéd előbb a gólvonalról vágta ki a labdát, így megakadályozva a Cagliari egyenlítését, majd a 21. percben az ő beadásába értek bele szerencsétlenül a vendégek, s lett belőle öngól (2-0). A találkozó ezzel eldőlt, a 3-0-s végeredményt Nzola állította be a 94. percben.

Ez a mérkőzés rövid krónikája. De történt más is. A Fiorentina és a Cagliari drukkerei a meccs előtt összecsaptak, miként arról az alábbi videó is árulkodik. Az összecsapásban egy rendőr is megsérült.

A mérkőzés összefoglalójából az is kiderül, hogy szinte telt ház volt a Fiorentina otthonában, az Artemio Franchi Stadionban. A létesítmény befogadóképessége valamivel több mint 43 ezer fő, tehát parázs hangulatra számíthat csütörtökön a Ferencváros is a konferencialigában.

Lila veszély: már hangolnak az olaszok a Fradi ellen

Az olaszok már javában hangolnak a Fradi elleni mérkőzésre, igaz, a meccs kezdési időpontját nem sikerült eltalálniuk, hiszen az nem 20.30, hanem 21.00.

Nem árt az óvatosság a Firenzébe készülő fradistáknak. A Fiorentina lila csapat, a drukkerei pontosan tudják, hogy a Fradinak idehaza éppen egy lila együttes, az Újpest a legfőbb riválisa, ebből egyenesen következik, hogy a Ferencváros a szurkolóival egyetemben nem számíthat barátságos fogadtatásra.

Csak a négy gigász a Fiorentina előtt

Hét forduló után négy győzelemmel, két döntetlennel és egy vereséggel a Fiorentina az ötödik a Serie A-ban, de úgy is fogalmazhatunk, hogy a Napolival és a Juventusszal holtversenyben a harmadik. Az Internazionale az első, a Milan a második, tehát csak a négy gigász előzi meg a Fiorentinát.

A Fiorentina–Cagliari mérkőzés összefoglalója:

Borítókép: A Fiorentina-tábor szenvedélyességben felveszi a versenyt a Fradival (Forrás: X)