A Kozma utcai izraelita temetőben megtartott szertartáson több százan vettek részt és búcsúztak egy-egy szál virággal az egy héttel ezelőtt elhunyt világhírű tornásznőtől, aki ezen a napon töltötte volna be 104. életévét. Keleti Ágnes Magyarország legtöbb olimpiai éremmel rendelkező női sportolója, és haláláig a világ legidősebb élő, egyben a világ valaha élt legidősebb ötkarikás aranyérmese volt. Helsinkiben 1952-ben műszabadgyakorlatával (ma: talaj) aranyérmet, összetett csapatban ezüstöt, felemás korláton és a kéziszercsapat tagjaként bronzot nyert, majd 1956-ban, Melbourne-ben talajon megvédte címét, gerendán, felemás korláton és a kéziszercsapat tagjaként szintén aranyat, egyéni összetettben és csapatban pedig ezüstérmet szerzett.
Keleti Ágnes búcsúztatásán a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke, Thomas Bach is szeretett volna személyesen részt venni, de előre lekötött hivatalos utazásai miatt ezt nem tudta megtenni. A NOB magyar tagja, Fürjes Balázs tolmácsolta a NOB-elnök búcsúüzenetét.
Thomas Bach: Keleti Ágnes örökre tovább él a mi szívünkben!
„Ágnes megtestesítette mindazt, ami igazi bajnokká tesz valakit: a kiválóság, az állhatatosság, a barátság és a szeretet olimpiai értékei szerint élte egész életét. A sportban és a sporton túl. Az olimpiai játékokkal az életet ünnepeljük – Ágnesre való közös emlékezésünkkel most ünnepeljük az ő életét, az ő sport iránti szeretetét, az ő életszeretetét. Ha így teszünk, Keleti Ágnes örökre tovább él a mi szívünkben!” – ezekkel a szavakkal búcsúzott Keleti Ágnestől levelében Thomas Bach.