idezojelek

Kiknek oly sürgős az idő előtti választás?

Nem is biztos, hogy a tiszásoknak a legsürgősebb.

Szőcs László avatarja
Szőcs László
Cikk kép: undefined

Induljunk ki Magyar Péter pártjának saját logikájából: árad a Tisza! De akkor miért is olyan sürgős az előre hozott választás, amelyről a nem olyan kedves vezető „újévi beszédében” szólt? Hiszen elvileg később – így például 2026-ban, amikor a soron következő országgyűlési voksolás egyébként is következne – még jobban áradna? Nem így lenne logikus? Ráadásul lenne idejük képviselőjelöltjeik kiválasztására az egyéni körzetekben; ez egy egyszemélyes pártban nem tűnik túl egyszerű feladatnak. Amúgy pedig a magyar politikai hagyományoktól is idegen lenne az előre hozott választás. Sem a kormány, sem a Kossuth rádióban megkérdezett elemző nem is számol ilyesmivel. 

Tegyük fel, Magyar Péter ötlete nem több kommunikációs stratégiánál, amely szavazótábora mozgósítását célozza. Ugyanúgy, ahogy arra is bizton számíthatott, a nagy tévécsatornák nem engedik képernyőre, hogy újévi beszédet tartson. Így viszont még a téli álmukat alvó kisemlősök is értesülhettek arról, MP-t „letiltották”. 

Viszont kiindulhatunk abból is, hogy ismét a Tisza Párt működésmódjának külföldi mintázatában rejlik a válasz. Donald Trump megválasztásával, majd január 20-i hivatalba lépésével a nyugati fősodor súlyos vereséget szenvedett. Egyébként sem rózsás helyzetét tovább nehezíti, hogy az EU német–francia tengelye megroppant, a németeknél hamarosan, a franciáknál talán még idén előre hozott választást tartanak. (Értsd: politikai kényszerhelyzetben. Magyarországon nincs ilyen. Rendben, vannak nálunk is dühös emberek, több is mint tizenkettő, de pusztán ezért még sehol nem írnak ki választásokat.) 

VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tehát még januárban jön Trump, Németországban pedig a februári választásokat követően legalább a mostaninál valamivel józanabb kormány, feltehetően a CDU/CSU vezetésével. Európában folyamatosan felerősödnek az euroszkeptikus és bevándorlásellenes hangok. Már Hollandia sem a régi liberális mintaállam. 

Mindez a mai Washington (még nem a Trump-kormány!) és Brüsszel szemszögéből negatívan érinti a nyugati fősodor 

1. kritikátlan, háborúpárti Ukrajna-politikáját, mert megfelelő támogatás híján összeomlással fenyegeti Kijevet. 

2. bevándorláspárti politiáját az EU migrációs paktumának életbe lépése előtt. (Magyarország ellenzi a paktumot.

Mit léphetnek tehát (nyilván az egész európai erőtérben, de minket most hazánk érdekel)? 

Például előre hozott választásokat sürgetnek egy olyan országban, amelynek kormányfője, Orbán Viktor a háború- és bevándorlásellenes erők vezetőjévé lépett elő 2024-re. 

Miért? Mert dupla vagy semmit játszanak. Ha Fidesz–KDNP ismét nyer (azaz marad a mostani helyzet), valójában nem veszítettek semmit, csak egy lehetőséget, a magyarországi messiásvárók meg valószínűleg Magyar Pétert. Ám ha a Tisza nyerne, a nyugati fősodorhoz alkalmazkodó Magyar Péterrel – aki picit lemondana a szuverenitásunkról – háború- és bevándorláspárti fordulatot érnének el a Patrióták Európáért egyik kulcsországában. Az ebből fakadó hasznuk nagyobb lenne, mint az első lehetőségnél bekövetkező veszteségük. 

Így már logikusabban hangzik az egész. 

Borítókép: Manfred Weber és Magyar Péter Budapesten, 2024 júniusában (Fotó: AFP/Kisbenedek Attila)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right
Deák Dániel avatarja
Deák Dániel

Magyar Péter varázstalanítja magát

Pilhál Tamás avatarja
Pilhál Tamás

Szeretetország eljő érted!

Szentesi Zöldi László avatarja
Szentesi Zöldi László

Lenin is globalista volt

Gajdics Ottó avatarja
Gajdics Ottó

A nemzeti kormány felelősségéről

A szerző további cikkei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.