A konzervatív párti brit politikus – aki korábban a kelet-közép-európai gazdaságok átalakulásának finanszírozására alapított Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) egyik vezető közgazdásza volt – a Centre for Policy Studies nevű, konzervatív irányultságú londoni politikai-gazdasági kutatóintézet számára írt tanulmányában kifejti, hogy ha Görögország szabályozatlan körülmények közepette, a piac nyomására lenne kénytelen távozni a valutaunióból, annak „katasztrofális” következményei lennének.
Tyrie szerint azonban a Görögországnak összeállított legutóbbi pénzügyi segélycsomag biztosít „lélegzetvételnyi időt” a görög eurótávozáshoz szükséges intézkedési tervek kidolgozására. A vezető brit politikus szerint a Lehman Brothers amerikai nagybank összeomlásának váratlanságát lehet „balszerencseként” értelmezni, az azonban már „nemtörődömséggel” érne fel, ha a világ a görög eurótagság megszűnésére sem készülne fel.
Görögország „elengedése” azt is jelentené, hogy tűzfalakat kell felhúzni az euróövezeti periféria többi országa – elsősorban Portugália, Spanyolország és Olaszország – megvédésére. A londoni alsóház pénzügyi bizottságának elnöke szerint ugyanakkor egyedül a Nemzetközi Valutaalapnak (IMF) van meg a megfelelő gazdasági hitelessége a jelenlegi euróövezeti válság megoldásához, és az IMF akár arra a következtetésre is juthat, hogy az európeriféria országai közül egyszerre többet nem lehet ilyen tűzfalakkal megvédeni.