idezojelek

Jobbulást!

Gyurcsány Ferenc úgy beszél, mintha nem is ebben az országban élne. Felmentésként ezt most tudjuk be az influenzájának.

Kiss Gergely avatarja
Kiss Gergely
Cikk kép: undefined
Fotó: Kovács Attila

Akkumulátorgyárak? Nem kellenek! Magyar bankok? Nem kellenek! Magyar távközlési társaság? Nem kell! Hazai tulajdonú földgáztárolók? Nem kellenek! Magyar tulajdonú közműtársaságok? Nem kellenek! Mol-részvények? Nem kellenek! Új atomerőművi blokkok? Nem kellenek! Csak néhány példa a sok közül, amitől az elmúlt időszakban égnek állt a balliberális politikusok haja. Most éppen akkumulátorgyárak magyarországi beruházásai és a Vodafone felvásárlása miatt kaptak sikítófrászt, ami azonban egyáltalán nem jelent semmi újdonságot.

Emlékezzünk csak vissza, hogy mekkora cirkusz kísérte a földgáztározók visszavásárlását! A balliberális oldal totális támadást indított az Orbán-kormány ellen. Százmilliárdok „elégetéséről” és hatalmas károkozásról beszéltek, még hűtlen kezeléssel is vádaskodtak. Ha eddig nem, akkor most a háború és az energiaválság időszakában mindenki meggyőződhetett arról, hogy mekkora nemzetstratégiai jelentősége volt az üzletnek.

A Demokratikus Koalíció jól fésült elnöke láztól fűtött évértékelőjében a többi között arról értekezett, hogy szerinte Orbán Viktor elveszítette önállóságát az orosz elnökkel szemben. Ha pedig az ország vezetője nem szuverén, akkor az ország sem szuverén – fogalmazott Gyurcsány Ferenc, akinek egy korábbi beszédéből azt is tudjuk, hogy reggel, éjjel meg este is hazudott már. Most pedig az ország szuverenitásáért aggódik. Megnyugtatásként már üzenjük is: amíg pártja nem lépi át a saját árnyékát, addig emiatt teljes nyugalomban hátra is dőlhet. 

 

Amikor ugyanis meggyengült az ország önállósága, akkor éppen a balliberális pártok gyakorolták a hatalmat. Többek között kormányfőként ő maga.

 

„Gyurcsány Ferenc miniszterelnök elvesztette a lakosság támogatását. A több mint húszmilliárd eurós gigantikus válsághitel segíthet ugyan nehéz helyzetbe került országán, karrierjén azonban nem” – írta 2008. október 30-án a Financial Times Deutschland. A cikk azt is megjegyezte, hogy „amióta a pénzügyi válság elérte Magyarországot, egyetlen nap sem telt el vészjelzések nélkül. Hitelek alig állnak rendelkezésre, s drágák, fogynak a beruházók, és ötvenezer munkahely sorsa bizonytalan.”

VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gyurcsány Ferenc kormányzása a Nemzetközi Valutaalap karjai­ba döntötte az országot. Akkor bizony évekre elvesztettük a pénzügyi és gazdasági szuverenitásunkat. Nemzetközi pénzügyi szervezetek kottájából kellett „játszani”. Megszorításoktól fulladozott a lakosság és az üzleti világ is. Magyarország önállóságát az átgondolatlan kiárusítás is gyengítette. Stratégiai vállalatok sora került a balliberális kormányzatok idején külföldi tulajdonba. Bankoktól kezdve a repülőtéren át a közműszektorig mindent kiárusítottak. Miután pedig az Orbán-kormány 2010-ben megnyerte a választásokat, azt követően minden egyes lépést támadtak, amely hozzájárult a siralmas örökség felszámolásához.

 

Az elmúlt közel tizenhárom évben hazánk számos területen nyerte vissza az önrendelkezését.

 

Kiemelt cél lett ugyanis a szuverenitás erősítése. Megerősödött a hazai tulajdonosi arány a pénzügyi, az energia- és a távközlési szektorban is. Az Orbán-kormány azt is felismerte, hogy érdemes idecsábítani a jövő beruházásait. Akkumulátorgyárak híján autóipari forradalom sincs. Jól tudják ezt Németországban is, ahol tárt karokkal várják azokat a fejlesztéseket, amelyek ellen hazánkban lázít a baloldal.

Gyurcsány Ferenc eközben úgy beszél, mintha nem is ebben az országban élne. Felmentésként ezt most tudjuk be az influenzájának. Jobbulást, elnök úr!

Borítókép: Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció elnöke évértékelő beszédet mond pártja tisztújító kongresszusán a Budapest Kongresszusi Központban 2023. február 5-én (Fotó: MTI/Kovács Attila)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right
Ambrus-Jobbágyi Zsófia avatarja
Ambrus-Jobbágyi Zsófia

Magyar Péter sötét történelmi időket idéz

Jeszenszky Zsolt avatarja
Jeszenszky Zsolt

Elittúltermelés és elszegényedés (2. rész)

Ágoston Balázs avatarja
Ágoston Balázs

Vidékellenes flaszterhuszárok

Borbély Zsolt Attila avatarja
Borbély Zsolt Attila

A Hunyadi-film és a román mítoszok

A szerző további cikkei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.