Tízéves a Magyar Művészeti Akadémia

Alapításának 10. évfordulóját ünnepelte a magyar művészeti élet értékeinek elismertetése és megbecsülése érdekében tevékenykedő Magyar Művészeti Akadémia csütörtökön, az intézmény óbudai székházában.

MTI
2002. 01. 31. 19:06
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A jubileumi ünnepségen részt vett Rockenbauer Zoltán, a nemzeti kulturális örökség minisztere. Baán László, a tárca közigazgatási államtitkára köszöntőjében egyebek között azt emelte ki, hogy az akadémia igazi műhely, művészeti bázis, amely a nemzeti hagyományok megőrzéséért dolgozik. Az 1992 januárjában – 22 jeles magyar művész által társadalmi szervezetként – létrehozott Magyar Művészeti Akadémia (MMA) a jubileumi ünnepségen fogadta sorai közé Erdélyi Zsuzsanna néprajztudóst és Kányádi Sándor költőt.

Az akadémia tagja bármely olyan magyar alkotóművész lehet, akit a tagok javaslatára a közgyűlés többsége megválaszt. A két újonnan felvett művésszel rendes tag címmel immár 88-an büszkélkedhetnek. Az ünnepségen a 10. évforduló alkalmából az akadémia tagjai oklevelet kaptak. A résztvevők megemlékeztek akadémiai társukról, Vágó Péter (Pierre Vago) építészről, aki a napokban hunyt el.

Az állami támogatásból, különböző alapítványok hozzájárulásából és magánszemélyek adományaiból működő akadémia elnöke, Makovecz Imre építész az ünnepségen ismertette az intézmény történetét, művészetpártoló tevékenységét. Az akadémia az évek során csaknem 300 rendezvényt, bemutatkozó előadást, konferenciát és tanácskozást rendezett. Vendégei voltak a magyarországi és a határon túli magyar kulturális élet legkiválóbb személyiségei.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.