Különmegbeszélések a G8-csúcson

Gyülekeznek a G8-országcsoport vezetői a kanadai Alberta tartományban, egy Kananaskis nevű hegyi üdülőhelyen szerdán kezdődő csúcstalálkozójukra. A "Nyolcak" közé a világ hét legfejlettebb piacgazdasági berendezkedésű hatalma - az Egyesült Államok, Kanada, Japán, Németország, Nagy-Britannia, Franciaország és Olaszország -, valamint Oroszország tartozik.

MTI
2002. 06. 26. 5:36
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

George Bush amerikai elnök a csúcsértekezlet előtt, kedd este kétoldalú megbeszélést folytatott Jean Chretien kanadai miniszterelnökkel, a tanácskozás házigazdájával, majd Koidzumi Dzsunicsiro japán kormányfővel is. Bush elsősorban arról számolt be Chretiennek, hogy milyen lépéseket tesznek az amerikai gazdasági fellendülés előmozdítása érdekében.

Szavaiból a helyszíni beszámolók elsősorban azt emelik ki, hogy a dollár árfolyamát a piac erői saját maguk alakítják, és hogy az árfolyam lényegében arra vezethető vissza, mennyire tudják kordába szorítani az Egyesült Államokban a költekezést, mennyire tudják élénkíteni az ipar teljesítményét. Bush és Koidzumi megbeszélésének egyik fő témája a dereguláció volt, miután a két vezető kézhez kapta azt a szakmai jelentést, amely olyan gazdasági kulcsterületek vonatkozásában elemzi a szabályozók szükséges oldását, mint a távközlés és az információs technológia.

Busht a riporterek – még a Chretiennel való találkozója során – a Közel-Kelettel, az izraeli-palesztin válsággal kapcsolatban is kérdezték, és az amerikai elnök az izraeli katonai műveletekről szólva azt hangsúlyozta, hogy Izraelnek jogában áll megvédenie önmagát.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.