Az elnökválasztási esélyeket latolgató kérdésünkre az elnök elmondta: az MDF mind az országgyűlési, mind az önkormányzati választásokon igen jól szerepelt, így nyugodt lelkiismerettel néz a választások elébe. A választás technikai lebonyolításáról szólva elmondta: a január 25-i választmányi ülésen dől el, hogy hány jelölt lesz, illetve személy szerint kik lesznek azok, s a februári országos gyűlésen a jelöltekből fognak választani a delegáltak.
Dávid Ibolya szerint az országos gyűlésnek a tisztújításon kívül négy fontos kérdésben kell állást foglalnia. Az első és legfontosabb, miként lehet elérni, hogy a magyar lakosság többségének javulást hozó politikai irányvonal valósuljon meg. Ugyancsak lényegi kérdés, hogy az EU-csatlakozást követően milyen módon képviselhetők a nemzeti érdekek. Választ kell adni arra is, milyen politikával érhető el, hogy a „nagypolitikában” a határvonal a tisztesség és tisztességtelenség között húzódjon, illetve ki kell alakítani az MDF álláspontját abban is, hogy ne kelljen négy évente irányt váltani a határon túli magyarsághoz való viszony, a szegénységprobléma kezelésében.
Az MDF jelenlegi politikai helyét elemezve Dávid Ibolya úgy vélekedett: jelen pillanatban erős igény mutatkozik a mérsékelt jobbközép erő iránt, s ennek az igénynek az MDF értékrendje megfelel. Kifejtette továbbá: a párt szövetségi politikájában hagyományosan zárt a baloldal felé, de az emberek boldogulásának elősegítése érdekében lehetségesnek, sőt, szükségesnek tartja az együttműködést. Hangsúlyozta továbbá, hogy a radikális jobboldallal szemben továbbra is tartózkodó magatartást kívánnak megvalósítani.
Most a magyar tudományos élet megújítása ellen indított támadást a Soros-hálózat