Mint arról korábban beszámoltunk, a Taszáron kiképzendő iraki kollaboránsok Demeter Ervin, volt titkosszolgálatokat irányító miniszter szerint a terroristák egyik fő célpontjává tehetik Magyarországot, hiszen az arabok az amerikai hadsereg elleni harc mellett leginkább a háború utáni rendszer kiépítésében részt vevő személyek kiiktatásában érdekeltek.
Szerinte a veszélyt fokozza, hogy egy amerikai tévétársaság, és Tom Lantos kiszivárogtatta a taszári kiképzéssel, és annak részleteivel kapcsolatos államtitkot. A taszári bázisról a BBC News 24 hírtévé magyarországi tudósítója a napokban kijelentette: iraki ellenzéki körökből úgy értesült, hogy az iraki diverzánsokból Taszáron kiképzett összekötők egyik fő feladata lesz annak elősegítése, hogy az iraki sorkatonák saját honfitársaikhoz szökjenek át, ahelyett, hogy az amerikaiaknak kelljen megadniuk magukat.
A műsorban David Barno tábornok, a kiképzők parancsnoka többek között azt mondta: a Taszárra érkező irakiak némelyikének várhatóan lesz „katonai háttere” is, amellyel arra utalt, hogy megjelenhetnek képzett iraki katonák is a bázison. Tájékoztatása szerint a kiképzettek, akiket a ruházatuk is megkülönböztet majd a kiképzőktől, csak „támogató” feladatokat látnak el bármely hadművelet esetén, de nagy szerepük lesz a háború utáni társadalmi rendszer kialakításában. A BBC-tudósító szerint iraki menekültek máris százával érkeztek Magyaroszágra.
Gorka Sebestyén, biztonságpolitikai szakértő nemrég lapunknak kifejtette: egy menekülthullám jó alkalom terroristák átmentésére a határon, hiszen a menekültek közül ilyenkor kevesebbet fognak el, és a papírok nélkül érkezők nehezen azonosíthatók. A BBC tudósításában az egyik megszólaltatott menedékkérő arról beszélt azért szökött el hazájából, mert nem akart a hadseregben szolgálni.
A katonaszökevény elmondta, hogy sokan vannak még, akik elmenekülnének a hadseregből. Nagy biztonsági kockázatot vállaltak magukra az afganisztáni katona-egészségügyi kontingens tagjai is, akikről Svéd László, az egység parancsnoka elmondta: az afgán kormánytagok, az elnök, a királyi család, a nagykövetségek, a helyszínen lévő katonák és a táborban dolgozó afgánok orvosi ellátását segítik majd, így állandó támadás- és merényletveszélynek teszik ki magukat.

Horváth Csaba néha „unalomból” találkozott a zuglói parkolás főnökével, de tagadja a kenőpénz átvételét