Voltak olyan személyek a Taszárra érkező önkéntesek között, akiket a magyar szolgálatok utasítottak ki az országból – jelentette ki Juhász Ferenc honvédelmi miniszter az Országgyűlés honvédelmi bizottága előtt megcáfolva Tóth András nemzetbiztonsági ügyekért felelős államtitkár korábbi közlését, amely szerint a hazánkba érkező kiképzendők egyikénél sem merült fel biztonsági kockázat.
A miniszter tájékoztatása szerint Magyarország nem kíván részt venni semmilyen Irak ellen irányuló katonai akcióban. Mint elmondta: a Taszáron kiképzendő állomány tagjait szigorúan ellenőrzik, és ebben a magyar nemzetbiztonsági szolgálatok is részt vesznek. Juhász Ferenc kiemelte: a kormány csak 24 órával az önkéntesek érkezése előtt kap értesítést. A védelmi tárca vezetője elárulta: várhatóan kevesebb önkéntes érkezik Magyarországra a háromezer fős keretnél. Megjegyezte: a szaktárca állományáthelyezéssel katonákat biztosított arra, hogy a területet kívülről is őrizzék. A miniszter elismerte, hogy Taszárral kapcsolatosan nem volt tökéletes a kormány kommunikációja, ugyanakkor felesleges pánikkeltésnek nevezte az elmúlt időszak sajtóvisszhangját, és elítélte a kaposvári tisztiorvos elhamarkodott intézkedéseit.
A testület ülésén tájékoztatót hallgatott meg a Gripen vadászrepülőgépek bérletéről és az afganisztáni magyar misszióról. A bizottság tagjai elfogadták a katonai információk kölcsönös védelméről szóló magyar–román egyezmény első cikkelyének módosítását, és általános vitának alkalmasnak találták a nemzetőrség létrehozásáról szóló országgyűlési határozat hatályon kívül helyezését kezdeményező javaslatot.

Nincs több kegyelem a drogkereskedőkkel szemben: elfogadta a parlament a kábítószerek betiltását