’’Betiltották a Sajtóklubot az ATV-n’’ – e címmel számoltunk be a múlt év augusztusában a műsor megszüntetéséről azt követően, hogy Lovas István bejelentette: Czikó Gábor, a televízió vezetője és az ATV vezetősége ’’ nem tud kooperálni Lovas Istvánnal, és ennek következményeképp a pénteki Sajtóklub megszűnik a Magyar ATV-n. Lovas István a történtekhez hozzáfűzte, hogy a döntésnek nem kereskedelmi oka van, hiszen a Sajtóklub a tévécsatorna egyik legnézettebb műsora, mely 1,4 milliós nézőszámával jóval megelőzi az Újságíróklubot’’.
A műsor megszüntetésében szerepet játszott, hogy Tasnádi Péter vállalkozó, aki abban az időszakban házi őrizetben volt, több alkalommal is viába keveredett a Sajtóklub résztvevőivel. Lovas és Tasnádi számára vitát szervezett az ATV, azonban Lovas István bejelentette: nem megy el a felvételre. Korábban Lovas bejelentette, hogy Tasnádi életveszélyesen megfenyegette őt és családját. Tasnádi ezt cáfolta, és megjelent a 2002. augusztus 11-i adás felvételén. A vállalkozó így egyfajta monológot mondott el, melyben többek közt ez is szerepelt:
’’Úgy gondolom, Lovas István fel fog jelenteni, de nem baj, akkor majd járunk a bíróságra. Azt akarom, hogy eltűnjön, le fogjuk vadászni őket. A Bayert is, őt is és az összes többit’’.
Tasnádi haragját a ’’jobboldallal’’ szemben többek közt a Sajtóklub 2002. július 19-i adása is kiválthatta. Az adásban többek közt azt sérelmezték, hogy egymás után szabadulnak ki MSZP-közeli vállalkozók. Itt megemlítették Tasnádi felesége, Tasnádi Judit válóperes ügyvédjének esetét is: az ügyvéd kezét szilánkosra törték baseballütővel. Bencsik András, a Magyar Demokrata főszerkesztője értetlenségét fejezte ki, hogy nem indul eljárás az ügyben.
A vállalkozó életútjának egy részlete, melyet az Agora ismertetett, szintén érdekes adalékul szolgál:
Tasnádi Izraelben ismerkedett meg a biztonsági szakmával, majd Magyarországon megalakította a Maccabi sportklubot, amelynek sportolói testőri feladatokat is elláttak. A „sportolók” egy része éjszakai bárokban dolgozott, behajtással foglalkozott. Tasnádit 1992 szeptemberében 13 hónapra előzetes >letartóztatásba helyezték: zsarolással, önbíráskodással, >súlyos testi sértéssel, löfegyverrel való visszaéléssel és >személyi szabadság megsértésével gyanúsították. Később felfüggesztett szabadságvesztésre ítélték. Megalapította az Utcai Harcosok Szövetségét, amelynek több éven át elnöke volt. Az ORFK többször vizsgálta pénzmosás gyanúja miatt Tasnádi pénzügyi tranzakcióit.
A vállalkozót 2002. május 16-án a Pest Megyei Bíróságon 4 év 6 hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélték első fokon, miután bűnösnek találták egyrendbeli, aljas indokból elkövetett testi sértés és hármorendbeli adócsalás bűntettében. Annak idején a HavariaPress beszámolt: Tasnádit 4 évre eltiltották a közügyektől és 1,5 millió forint vagyonelkobzásra is ítélték. Később (ugyanazon a napon) megszüntették Tasnádi előzetes letartóztatását és a vállalkozót házi őrizet alá helyezték. Tasnádi Péter ügyei intézésére hetenként 2 alkalommal hagyhatta el a házát.
A vállalkozó ezt megelőzően három évet töltött előzetes letartóztatásban. Médiabeli szerepletetése során csak úgy tobzódott a jobboldalt gyalázó, gyűlölködő kirohanásokban. Tasnádi előzetes letartóztatását nem sokkal azután váltotta fel a számára jóval nagyobb mozgásszabadságot biztosító házi őrizet, hogy a 2002-es parlamenti választásokat követően az MSZP és az SZDSZ alakíthatott kormányt.
Tasnádi, akit a bíróság letöltendő börtönbüntetésre ítélt, a nyarat rózsadombi lakásában töltötte el. A sajtónak nyilatkozva kijelentette: újra szeretné indítani vállalkozását.
A Legfelsőbb Bíróság 2002 szeptember 24-én elrendelte Tasnádi Péter előzetes letartóztatásba helyezését. A határozatot a rendőrség azonnal végrehajtotta.
A Sajtóklub műsorai természetesen nemcsak Tasnádi számára jelentettek kellemetlenségeket. A műsorban rendszeresen felhívták a figyelmet az MSZP-SZDSZ kormány tisztogatásaira, a ’’zömmédia’’ gyűlölködő kirohanásaira. Műsorukat szellemes, a kormányt kifigurázó karikatúrák bejátszásával tarkították.