Az államadósság egy év alatt bekövetkezett 1600 milliárd forintos növekményéről úgy vélekedett, hogy az jórészt az előző kormányzat számlájára írható. Az adósságállomány további bővüléséről pedig kijelentette, jövőre nem kell további adósságnövekedéssel számolni abban az esetben, ha a kormány által tervezett 3,8 százalékos államháztartási hiányt, illetve a költségvetés többi sarokszámát az országgyűlés elfogadja.
Az államtitkár a jövő évet a megalapozás éveként jellemezte, aminek egyik fő célja az Európai Unióban remélhetőleg meginduló konjunktúrához való csatlakozás előkészítése. A tartós egyensúly kialakításának eszközei közül kiemelte a minisztériumokra vonatkozó takarékossági intézkedéseket, amelyek során az autók számának csökkentésével, a telefonköltség visszaszorításával és egyéb módon közel 300 milliárd forintot kívánnak megtakarítani jövőre.
Az önkormányzati gazdálkodás feltételeiről szólva Veres János elmondta: a tervezett 5,8 százalékos infláció mellett a települések forrásai 7,9 százalékkal növekednek, ami 2,1 százalékos forrásbővülést jelent. Kérdésünkre úgy nyilatkozott: az inflációban kalkulált 5,8 százalék feletti kiadásnövekedéssel nem kell számolni központi intézkedések hatásaként az önkormányzatoknak. Az önkormányzatok helyzetéről szólva kijelentette: a megyei jogú városok eladósodása 2002 januárja és 2003 januárja között 27 százalékkal nőtt, az önhibájukon kívül hátrányos helyzetű települések száma viszont ötvennel csökkent.
Menczer Tamás: Mi lesz így velünk?!