Időközben az APEH is végrehajtást kezdeményezett a Hajdú-Bét ellen, vagyontárgyainak lefoglalása mellett zárolta számláit is. A cég ez ügyben kiadott közleménye szerint az APEH lépése gyakorlatilag ellehetetlenítette a kifizetést és a reorganizációs program megvalósítását.
A közlemény szerint a Hajdú-Bét azért került nehéz helyzetbe, mert a 2003-ban kialakult baromfiválság leginkább a víziszárnyas- piacot sújtotta, ami a végtermék külpiaci árának negyven százalékos csökkenését eredményezte. Tetézte a bajokat, hogy a magyar nemzeti valuta romlása tavaly egymilliárd forint veszteséget okozott a Hajdú-Bétnek.
Amint azt Bessenyei Lászlóné nyírmártonfalvai termelő elmondta, január elején a Hajdú-Bét kezdeményezésére felkeresték a cég debreceni központját a számlák egyeztetése céljából. Az egyeztető tárgyaláson azonban érdemi ügyintéző nem volt jelen, mindössze a biztonsági őrök nézték meg az elszámolásokat és közölték, hogy Bessenyeiék követelése egyezik a náluk nyilvántartott összeggel. A tartozások elismeréséről azonban írásos értesítést nem kaptak. Hasonló eljárásról számolt be Lakatos Sándor termelő, a mai demonstráció egyik szervezője is, aki sérelmezte, hogy a cég annyira nem tiszteli szállítóit, hogy a számlák egyeztetését biztonsági őrökre bízta.
Az egyeztetés eredményeként kifizetés nem történt, így a termelők úgy határoztak, hogy a Hajdú-Bét székháza elé vonulnak. Tervbe vették azt is, hogy Szili Katalinhoz fordulnak egy petícióval, hogy felhívják a figyelmet arra, hogy a feldolgozók gazdasági fölényükkel visszaélve és esetenként megfelelő anyagi háttér nélkül kötnek szerződést a kiszolgáltatott termelőkkel, majd a szerződéses fegyelmet semmibe véve lehetetlen anyagi helyzetbe hozzák a termelőket.
Világosan kiderül a legújabb hangfelvételből: hazudott Magyar Péter a tüntetések költségeiről - de honnan jöhet a pénz?