A nemzetközi antirasszista nap (március 21.) alkalmából odaítélt elismerésben Andai Ferenc történész, Radnóti Miklós egykori rabtársa, Bálint András színművész, a Radnóti Színház igazgatója, Bentstosz Evangelosz, a MEASZ görög tagozatának tiszteletbeli elnöke, Bródy János zeneszerző, szövegíró, előadóművész, Felcsuti Péter bankár, a Raiffeisen Bank vezérigazgatója, Ferge Zsuzsa szociológus, Gergényi Péter, Budapest rendőr-főkapitánya, Iványi Gábor a Menhely Alapítvány vezetője, Kaltenbach Jenő kisebbségi ombudsman, Mécs Imre SZDSZ-es honatya, Rajos Sándor, a MEASZ XVII. kerületi vezetője, valamint Szita Sándorné, a szervezet titkárságvezetője részesült.
Az elismerést Hanti Vilmos, a MEASZ elnöke és Mandur László, az Országgyűlés alelnöke adta át a Nemzeti Színházban. Mandur László fontosnak nevezte az elismerést, hiszen – mint mondta – a díjjal olyan embereket tüntetnek ki, akik sokat tesznek azért, hogy ne ismétlődhessen meg mindaz, ami a 20. században megtörténhetett.
Hanti Vilmos, a MEASZ elnöke ünnepi beszédében emlékeztetett arra: március 19-én lesz 60 éve annak, hogy a náci Németország megszállta Magyarországot. „Mi magyarok büszkék lehetünk arra, hogy ha kevesen is, de voltak olyan honfitársaink, akik hősként az antifasiszta koalíció oldalán szembeszálltak a fasizmussal” – fogalmazott.
A MEASZ alelnöke átadta a jelenlévőknek Radnóti Miklós özvegyének üdvözletét, aki betegsége miatt nem tudott részt venni az ünnepségen.
A nemzetközi antirasszista nap megtartását az ENSZ-közgyűlés 21. ülésszaka határozta el 1966-ban annak a véres rendőrsortűznek emlékére, amely 1960. március 21-én a dél-afrikai Sharpeville-ben békés tüntetők életét oltotta ki. A sortűznek 72 halálos áldozata volt.
Magyarországon a rasszizmus elleni fellépés társadalmi elismeréseként 2001-ben adták át először a MEASZ által alapított Radnóti Miklós-díjat. Az elismeréssel nem jár pénzjutalom.
McEnroe a tetőn csüng Wimbledonban, közben Fucsovics miatt ekézik
