A karhatalom pillanatokon belül erőszakkal lépett fel, és rendőrautóval szállították el a tüntetőt, akinek előre megírt üzenetét az alábbiakban közli a Jobbik. A nyílt levél stílusában megfogalmazott nyilatkozat a kormányfő két „lépését” idézi fel. Az egyik a 2004. december 5-i népszavazás:
„Hazugsággal a határon túli magyarság ellen uszítottál. Ha csak ideiglenesen is, de sikerült a határon túli magyarság lelki újraegyesítését, kettős állampolgárságát megakadályoznod.
Bibó István emlékezete: Bibó István világszinvonalú életművének jelentős részét ihlette meg a határon túli magyarok sorsa. Pl. A kelet-európai kisállamok nyomorúsága, A nemzetközi államközösség bénultsága és annak orvosságai. Az nem kétséges, hogy Bibó december 5-én IGEN-nel szavazott volna. Ízléstelen, ahogy odatolakszol a szoboravatáshoz.”
A másik hungarofób lépés Bégány szerint, hogy Gyurcsány a szovjet hadsereget 2005-ben felszabadítónak nevezte.
„Bibó – aki megírta ’A zsidókérdés Magyarországon 1944 után’ című munkáját nyilván elismerte a szovjet hadsereg részbeni szerepét a budapesti zsidóság felszabadításában és a német hadsereg kiűzésében. Bibó a Nagy Imre kormány tagjaként a szovjet csapatok távozását követelte. ’A magyar népet felszólítom, hogy a megszálló hadsereget vagy az általa felállított bábkormányt törvényes felsőségnek ne tekintse”. Te pedig meg sem nevezed és el sem ítéled a 46 éves megszállást. Ízléstelen, ahogy odatolakszol a szoboravatáshoz – olvasható Bégány nyilatkozatában.
A rendőrség bátran fellép a kormányt bíráló tüntetők ellen
Nem ez az első eset a szocialista-liberális kormány regnálása alatt, hogy a rendőrség megakadályozta kormánypárti politusok bírálatát.
Néhány emlékezetes eset:
Mint ismert, Loppert Dániel egyetemistát, aki 2002-ben a kapolcsi fesztiválon árulónak nevezte Medgyessy Péter miniszterelnököt, a helyszínen tartózkodó civil ruhás rendőrök igazoltatták, jegyzőkönyvet vettek fel, videofelvételt készítettek róla. Ellene a kormányfő kíséretében lévő tapolcai rendőrkapitány rendzavarás miatt tett feljelentést. E szerint Loppert a kísérethez csatlakozva, háromszor azt kiáltotta Medgyessy felé, hogy „áruló”. Loppertet elsőfokon rendzavarás vétsége miatt elmarasztalta a bíróság, másodfokon azonban megszüntették ellene az eljárást.
Vácott 40-40 ezer forint pénzbüntetésre ítélték azt a két tüntetőt, akik 2002 szeptemberében az önkormányzati választási kampány miatt a városba látogató Medgyessy Péter ellen több száz társukkal együtt demonstráltak. A nyilvános rendezvényről kirekesztett polgárok elégedetlenségüknek adtak hangot a rendfenntartók által körbezárt területen. Rusvay Gábor, az egyik tüntető szerint a rendőrség korlátozta a polgárok szabadságát azzal, hogy körbezárta őket, de atrocitás nem történt a rendfenntartók és a kinnrekedtek között. A másik tünetetőt, Benkó Tamást, a váci mentőszolgálat főápolóját, aki az őszi választások Fidesz-MDF-es önkormányzati képviselőjelöltje volt, másfél héttel a kampányrendezvény után, a munkahelyén igazoltatták a rendőrök.
Még ugyanebben az évben a rendőrség házkutatást tartott Barna Tibornál is, aki a Civilek a Békéért tüntetésen, az általa készített transzparensen illusztrációként a vörös csillagot és a sarló-kalapácsot is felhasználta Medgyessy Péter miniszterelnök bírálatára.
Tavaly a rendőrség nem engedélyezte azt a demonstrációt, amit a Baumag károsultjai hirdettek meg a Medgyessy Péter akkori kormányfő lakása elé. A tüntetők este hat és kilenc óra között kívántak felvonulni a XII. kerületi Stromfeld Aurél úton és a Nárcisz utcában. A rendőrség azért tiltotta meg a tüntetés megtartását, mert szerintük a rendezvény a közlekedés rendjének aránytalan sérelmével járt volna.
Órákon át hallgattak ki egy újságírót Lakatos Márk pedofilbotrányáról