Bírálta Gyurcsányt, elvitték a rendőrök

Gyurcsány Ferenc! Hungarofób lépéseid miatt nem vagy méltó a Bibó-szobor avatására – ez a felirat állt Dr. Bégány Attila V. kerületi önkormányzati képviselő, a Jobbik helyi elnökének transzparensén, mellyel a miniszterelnök Markó utcai szoboravatásán tiltakozott. A karhatalom rendőrautóval szállította el a tüntetőt. Nem ez az első eset a szocialista-liberális kormány regnálása alatt, hogy a rendőrség megakadályozta kormánypárti politusok bírálatát.

2005. 05. 20. 11:46
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A karhatalom pillanatokon belül erőszakkal lépett fel, és rendőrautóval szállították el a tüntetőt, akinek előre megírt üzenetét az alábbiakban közli a Jobbik. A nyílt levél stílusában megfogalmazott nyilatkozat a kormányfő két „lépését” idézi fel. Az egyik a 2004. december 5-i népszavazás:

„Hazugsággal a határon túli magyarság ellen uszítottál. Ha csak ideiglenesen is, de sikerült a határon túli magyarság lelki újraegyesítését, kettős állampolgárságát megakadályoznod.
Bibó István emlékezete: Bibó István világszinvonalú életművének jelentős részét ihlette meg a határon túli magyarok sorsa. Pl. A kelet-európai kisállamok nyomorúsága, A nemzetközi államközösség bénultsága és annak orvosságai. Az nem kétséges, hogy Bibó december 5-én IGEN-nel szavazott volna. Ízléstelen, ahogy odatolakszol a szoboravatáshoz.”

A másik hungarofób lépés Bégány szerint, hogy Gyurcsány a szovjet hadsereget 2005-ben felszabadítónak nevezte.

„Bibó – aki megírta ’A zsidókérdés Magyarországon 1944 után’ című munkáját nyilván elismerte a szovjet hadsereg részbeni szerepét a budapesti zsidóság felszabadításában és a német hadsereg kiűzésében. Bibó a Nagy Imre kormány tagjaként a szovjet csapatok távozását követelte. ’A magyar népet felszólítom, hogy a megszálló hadsereget vagy az általa felállított bábkormányt törvényes felsőségnek ne tekintse”. Te pedig meg sem nevezed és el sem ítéled a 46 éves megszállást. Ízléstelen, ahogy odatolakszol a szoboravatáshoz – olvasható Bégány nyilatkozatában.

A rendőrség bátran fellép a kormányt bíráló tüntetők ellen

Nem ez az első eset a szocialista-liberális kormány regnálása alatt, hogy a rendőrség megakadályozta kormánypárti politusok bírálatát.

Néhány emlékezetes eset:

Mint ismert, Loppert Dániel egyetemistát, aki 2002-ben a kapolcsi fesztiválon árulónak nevezte Medgyessy Péter miniszterelnököt, a helyszínen tartózkodó civil ruhás rendőrök igazoltatták, jegyzőkönyvet vettek fel, videofelvételt készítettek róla. Ellene a kormányfő kíséretében lévő tapolcai rendőrkapitány rendzavarás miatt tett feljelentést. E szerint Loppert a kísérethez csatlakozva, háromszor azt kiáltotta Medgyessy felé, hogy „áruló”. Loppertet elsőfokon rendzavarás vétsége miatt elmarasztalta a bíróság, másodfokon azonban megszüntették ellene az eljárást.

Vácott 40-40 ezer forint pénzbüntetésre ítélték azt a két tüntetőt, akik 2002 szeptemberében az önkormányzati választási kampány miatt a városba látogató Medgyessy Péter ellen több száz társukkal együtt demonstráltak. A nyilvános rendezvényről kirekesztett polgárok elégedetlenségüknek adtak hangot a rendfenntartók által körbezárt területen. Rusvay Gábor, az egyik tüntető szerint a rendőrség korlátozta a polgárok szabadságát azzal, hogy körbezárta őket, de atrocitás nem történt a rendfenntartók és a kinnrekedtek között. A másik tünetetőt, Benkó Tamást, a váci mentőszolgálat főápolóját, aki az őszi választások Fidesz-MDF-es önkormányzati képviselőjelöltje volt, másfél héttel a kampányrendezvény után, a munkahelyén igazoltatták a rendőrök.

Még ugyanebben az évben a rendőrség házkutatást tartott Barna Tibornál is, aki a Civilek a Békéért tüntetésen, az általa készített transzparensen illusztrációként a vörös csillagot és a sarló-kalapácsot is felhasználta Medgyessy Péter miniszterelnök bírálatára.

Tavaly a rendőrség nem engedélyezte azt a demonstrációt, amit a Baumag károsultjai hirdettek meg a Medgyessy Péter akkori kormányfő lakása elé. A tüntetők este hat és kilenc óra között kívántak felvonulni a XII. kerületi Stromfeld Aurél úton és a Nárcisz utcában. A rendőrség azért tiltotta meg a tüntetés megtartását, mert szerintük a rendezvény a közlekedés rendjének aránytalan sérelmével járt volna.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.