A luxusbaloldalt, amely igazságosságból akarja kioktatni az országot, szembesíteni kell a saját maga valóságával – jelentette ki a Hír Televízióban Orbán Viktor volt miniszterelnök. A Fidesz elnöke rámutatott: miközben a luxusbaloldal megadóztatja a borravalót és a kertásást, azalatt saját maga offshore-cégeket használ föl az adóelkerülésre.
– A mai demokrácia a milliárdosok demokráciája, elvették tőlünk, néhány, az aranykörhöz tartozó gazdasági érdekcsoport tartja a kezében, és csak akkor fogunk újra hinni a demokráciában, hogyha valaki elveszi a milliárdosok kezéből a demokráciát, és visszaadja oda, ahova az valójában való: az embereknek – fogalmazott.
Orbán szerint kiderült: a kormány rosszul vezeti az országot, a gazdaság rosszabbul teljesít, mint amire képes lenne, óriási a költségvetési hiány, fejünk búbjáig ér az államadósság. Az euró bevezetésének újabb kitolása a kormány gazdaságpolitikájának teljes csődjét jelenti, annak egyértelmű beismerése.
Gyurcsány Ferenc földosztásra tett javaslatáról úgy vélekedett: az lehet egy jó ötlet, nem érdemes rá azonnal nemet mondani, ugyanakkor várják a miniszterelnök konkrét előterjesztéseit. Hasonlóan támogathatónak nevezte a kormányfő azon elképzelését is, amely a nyugdíjrendszer igazságtalanságait szeretné kiigazítani az elkövetkező öt esztendő távlatában. Leszögezte: ezt a nem irreális célkitűzést csak akkor tudjuk megvalósítani, ha Magyarország nem a munkanélküliek országa lesz. Újra leszögezte: radikális adócsökkentésre van szükség, és nem egy jövőbe kitolt, senki által pontosan föl nem mérhető adóreformra.
A szocialisták identitáskampánya és a Nemzeti Konzultáció közötti különbség Orbán szerint elsősorban abban keresendő, hogy míg a konzultáció meg akarja hallgatni az embereket, addig az MSZP az általa jónak, követendőnek vélt dolgokról akarja meggyőzni az embereket.
Kitért arra, hogy nemzeti és erkölcsi alapon szavazott igennel Románia EU-csatlakozására, mert szerinte az erdélyi magyarok elsöprő többsége is a csatlakozást támogatta.
Orbán Viktor szerint nem arra van szükség, hogy néhány, kétségkívül kiváló szakértő – egyik vagy másik párt alkalmazásában – megmondja, mi lenne jó az országnak. Mint fogalmazott, „nem egyszerűen szakmai problémáink vannak, nem egyszerűen nagy a költségvetési hiány, nem egyszerűen a fejünk búbjáig ér az államadósság, hanem lelki problémáink is vannak, az emberek elvesztették az önbizalmukat, nap mint nap rosszabbul élnek, ugyanannyit dolgoznak, mégsem jutnak előre, és lassacskán kezdik feladni a reményt, hogy a fennálló állapotokon lehet változtatni”.
Rámutatott: a Nemzeti Konzultációból az is kiderült, hogy nagyon sokan érzik úgy, hogy tizenöt évvel ezelőtt, amikor a rendszerváltoztatást elindítottuk, nem erről álmodtunk, nem ott vagyunk ma, ahová elindultunk. – Kisiklott a rendszerváltoztatás vonata – fogalmazott a volt kormányfő.
Elmondta: decemberre terveik szerint véget ér a gazdasági konzultáció, és akkorra lesz egy pontos képük a gazdasági élet szereplőinek szándékáról, és ez alapján megalkothatják a saját programjukat.
A faluparlamentek kapcsán leszögezte: az elmúlt időszakban több mint 40 faluparlamenti találkozóra került sor, és a '30-as évek népi mozgalma óta ez a legnagyobb polgári-falusi mozgalom az országban. Kiemelte: az itt elhangzott javaslatok egy részét költségvetési módosító indítványok formájában a parlament elé terjesztik, és remélik, hogy ezek legalább egy részét a kormánypártok is elfogadják, a többi gondolatot pedig beépítik saját, 2006 után szóló programjukba.
Orbán arról is beszélt, hogy a Vállalkozók Pártjához hasonlóan a Magosszal (Magyar Gazdakörök Országos Szövetsége) is szeretnének megegyezést kötni. Előbbitől a kis- és középvállalkozásokkal kapcsolatos, utóbbitól a mezőgazdasággal kapcsolatos program kidolgozását várják – fűzte hozzá a Fidesz elnöke.
Akciófilmbe illő jelenetek játszódtak le Budapesten