A programok között, a megszokott ünnepségeken kívül, új elemeket is találunk – olvasható a közleményben. Még az ünnep előestéjén, könnyűzenei koncert várja az érdeklődőket a Roosevelt téren, a Magyar Tudományos Akadémia előtti parkolóban, Koncert a forradalomért címmel.
Másnap, azaz 15-én reggel, a katonai tiszteletadással egybekötött ünnepélyes zászlófelvonás megújult helyszínen, új zászlóval várja az érdeklődőket. Az eddigi, 18 méteres zászlórudat új, 22 méteres váltja fel a Kossuth téren, a Parlament előtt, s az eddigi, 4-szer 2 méteres lobogó helyén egy 5-ször 2,5 méteres zászló leng majd az ünnepen. A Kossuth-emlékmű koszorúzása szintén a közjogi méltóságok részvételével zajlik, majd ünnepi menet indul a Magyar Nemzeti Múzeum kertjében tartandó megemlékezésre. Kora délután várható a Kossuth- és Széchenyi-díjak átadása az Országház kupolacsarnokában, majd este ünnepi díszelőadás lesz a Magyar Állami Operaházban.
Ismét lesz Kokárda-program: a fővárosi ünneplők ezúttal is fehér és piros virágszálakat betűzve „rajzolhatják meg” a nemzet kokárdáját. Tavaly több mint 10 ezren keresték fel az Országház előtt felállított óriási kokárdát. Március 15-én, gyermek-, ifjúsági és családi programok várják a látogatókat a Múzeumkertben és a Hadtörténeti Múzeumban.
A Lánchíd is ünnepi díszbe öltözik. A szokásos kétoldali zászlódíszítésen túl, egy méter széles, piros-fehér-zöld színű anyaggal tekerik be a hidat tartó láncsort. A Szabadság útja elnevezésű ünnepségsorozat helyszíne a 2-es villamos Kossuth tér és Petőfi tér közötti szakasza. A villamosok grafikák segítségével válnak a helyszínek összekötőivé.
Az egyszerűsített, tárgyalásos közbeszerzési pályázaton három cég indult – áll a Batiz András által kiadott dokumentumban. A közlemény szerint az ajánlattevők közül az N. G. Partners Rendezvényszervező Kft. tette a legelőnyösebb ajánlatot. Az ünnepségsorozat megszervezése 249,7 millió forint plusz áfába fog kerülni.
Szokatlan keresztnevek hódítanak: így változik a névadási trend