A kockázatkezelés jelentősége a vállalatok számára megnőtt a szeptember 11-i eseményeket követően, és új megközelítésekre van szükség – jelentette ki William G. Parrett, a Deloitte Touche Tohmatsu vezérigazgatója a Világgazdasági Fórumon. Parrett egy folyamatban lévő Deloitte tanulmányra hivatkozva kiemelte: még mindig sok vállalat túl szűken értelmezi a kockázat fogalmát, elsősorban a pénzügyi kockázatokra helyezve a hangsúlyt.
A cég vezérigazgató úgy véli, a globalizáció egyik velejárója, hogy a kockázatok számos fajtája egyre fenyegetőbben jelentkezik a vállalatoknál, függetlenül tevékenységük helyszínétől. Az információ gyors áramlása miatt egy távoli helyen történt eseménynek is beláthatatlan következményei lehetnek gyakorlatilag a világ bármely pontján – emelte ki Parrett, aki szerint éppen ezért a változatos típusú kockázatok meghatározásához és kezeléséhez szélesebb körű eszközökre van szükség.
A társaság vezérigazgatója példaként a madárinfluenza esetleges járványszerű elterjedést hozta fel, mivel egy, az amerikai vállalatok körében végzett felmérés szerint a válaszadóknak csak 14 százaléka mondhatta vállalatát felkészültnek egy esetleges járványra, míg 73 százalék azt nyilatkozta, hogy nem is tudják, hogyan készülhetnének egy ilyen helyzetre. Parrett szerint egyértelmű, hogy egy járvány kitörése óriási fennakadást okozna vállalati szinten cégek ezrei számára.
Parrett kiemelte: a megváltozott kockázatkezelési klíma még nagyobb felelősséget helyezett a vezérigazgatók és igazgatótanácsok vállára, hiszen a valószínűtlen események bekövetkezésének ára óriási lehet, szélsőséges esetekben akár a vállalat bukását is eredményezhetik. A vezérigazgató ismertette, bár a kockázatok szélesebb körű felmérése és a felkészültség kiterjesztése plusz költségekkel járhat, ezeket a kiadásokat olyan befektetésnek kell tekinteni, amelyek bőven megtérülnek majd, ha bekövetkeznének a legkevésbé előrelátható események.
Szokatlan keresztnevek hódítanak: így változik a névadási trend