A kormány mindenkivel fizettetne; a szakma ellenáll

Fizetőssé válhatnak az eddig térítésmentes gyógyszerek – mondta ma Horváth Ágnes egészségügyi államtitkár. Beszámolt arról is, az egészségügyi szervezetek ellenzik a vizitdíjat és a több-biztosítós rendszert.

MNO
2006. 08. 29. 15:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Egészségügyi Minisztérium államtitkára szerint elképzelhető, hogy a jövőben azoknak is fizetniük kell a gyógyszereikért, akik eddig térítésmentesen jutottak hozzá a készítményekhez. Horváth Ágnes az egészségügyi bizottság ülésén elmondta, hogy a kormány a háziorvosi gyógyszerkeret bevezetésén is „gondolkozik„, amit legkorábban 2007 végére vezethetnek be.
A kormányzat tervei szerint számos, ma még széles körű betegellátást nyújtó kórház a jövőben csak meghatározott feladatokat látna el.
Horváth Ágnes ismételten hangsúlyozta, hogy továbbra sincs döntés a vizitdíj bevezetéséről, a betegszállítás és -mentés átalakításáról pedig az év végén dönt a kormányzat.
Az egészségügyi kormányzat ugyanakkor támogatja, hogy önkéntessé váljon az orvosok kamarai tagsága.

Horváth arról is beszélt, az egészségüggyel foglalkozó szakmai és társadalmi szervezetek döntő többsége ellenzi a vizitdíj és a több-biztosítós rendszer bevezetését. Az államtitkár kiemelte, hogy az egészségügyi Zöld könyvet véleményező szervezetek szinte egyöntetűen támogatták a valódi biztosítási elv bevezetését, kiszűrve ezzel a járadékot nem fizetőket. A gyógyszerész szervezetek ugyanakkor elutasítják a patikaalapítás liberalizációját, és elvetik a dobozdíj rendszerét – tette hozzá Horváth Ágnes.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.