Ez utóbbi deklarálása azért szükséges, mert a korábban is együttműködő frakciók egységes voksolását eddig sem a polgármestert delegáló ELE képviselői hiúsították meg, hanem a fideszes városatyák egy része – közölte Szeleczki János, a Fidesz városi szervezetének alelnöke sajtótájékoztatóján.
A tagság által egyhangúan jóváhagyott együttműködési megállapodás megsértése, vagyis a kiszavazás személyi konzekvenciákkal is járhat a jövőben – tette hozzá.
Az együttműködési megállapodás aláírására azt követően került sor, hogy az önkormányzati választások után még a fideszes alpolgármester megválasztása sem sikerült elsőre, majd Demeter Ervin volt titokminiszter, egri választókerületi elnök, a helyi önkormányzat képviselője az elmúlt időszakban nyilvánosan bírálta a város vezetését, illetve párttársait.
Augusztus végén a városi közgyűlés fideszes tagjai már deklarálták, hogy a jövőben szorosan együttműködnek egymással a város érdekében, és energiáikat nem egymás bírálatára, hanem egymás elképzeléseinek támogatására fordítják. Most pedig így tett az ELE és a helyi Fidesz is.
Az ellentét azt követően vált nyilvánossá, hogy Demeter Ervin májusban sajtótájékoztatón bírálta a Fidesz támogatásával megválasztott lokálpatrióta polgármester tevékenységét.
Az érintett, Habis László, aki egyben az ELE elnöke is, akkor barátságtalan lépésnek nevezte a képviselő nyílt bírálatát, majd június elején Demeter Ervin helyett Magyar István került a városi pártszervezet élére. Igaz, a volt miniszter nem indult a tisztségért, de megőrizte választókerületi elnöki posztját.
Magyar István a most megrendezett sajtótájékoztatón hangsúlyozta, hogy a megállapodás a város érdekében köttetett, a település kormányozhatóságát szolgálja.
Ugyanis csak a két frakció valamennyi tagjának együttes szavazatával biztosítható a stratégiai, várospolitikai célok megvalósításához szükséges többség. Ugyanakkor így csökkenthető az ad hoc módon a közgyűlés elő kerülő előterjesztések aránya is – mondta a politikus.
Egerben nyolcévi szocialista-szabad demokrata városvezetés után választották polgármesterré a helyi lokálpatrióta egylet színeiben induló Habis Lászlót. A jelöltet a teljes jobboldal támogatta, a többi között a Fidesz, a KDNP, az MDF, a Vállalkozók Pártja és más jobboldali szervezetek is.
A közgyűlésben 9 fideszes mellett egy MIÉP-es, a polgármesterrel együtt három „lokálpatrióta„ és egy MDF-es alkotja a jobboldali többséget. A szocialisták 9, az SZDSZ pedig 3 képviselővel rendelkezik.
MTI
Ordenáré, trágár stílusban beszél Magyar Péter az emberekkel