A szakmai és pénzügyi befektetői háttérrel rendelkező, most még 5,1 millió forint jegyzett tőkéjű projekttársaság a későbbiekben vagy bérelt hálózaton (MVNO – Mobile Virtual Network Operator) keresztül szolgáltatna, vagy – egy mobil frekvencia birtokosaként – saját hálózaton – mondta a vezérigazgató.
A Telekom 4 egy éve vizsgálja annak a lehetőségét, hogy miként jelenhetne meg virtuális – azaz rádiós hálózattal nem rendelkező, a hozzáférést valamely licensszel rendelkező szolgáltatótól bérlő – szolgáltatóként, úgynevezett MVNO-ként Magyarországon. Európában sok helyen működnek hasonló cégek, többen közülük "fapados" szolgáltatásokat ajánlanak ügyfeleiknek nagyon kedvező áron – közölte Neuman Péter.
Virtuális szolgáltatóként a Telekom 4 a legolcsóbb és legegyszerűbb szolgáltatást kínálja majd azoknak a potenciális felhasználóknak, akik a legköltségérzékenyebbek, és kevésbé érdeklődnek a fejlettebb technológiák iránt – magyarázta a vezérigazgató.
Neuman Péter megjegyezte, hogy Európa számos országában üzleti alapon létrejött szerződések alapján a már piacon lévő és a virtuális szolgáltató számára is sikeresen működik MVNO. Magyarországon ilyen megállapodást még nem sikerült tető alá hozni – mondta Neuman Péter – hozzátéve: bízik benne, hogy a helyzet rövidesen megváltozik.
(mti)