Portugáliában törvényesített fosztogatás zajlik?

A mexikói El Universal napok óta foglalkozik az energiareform vitája közben kipattant lehallgatási botránnyal. A portugál Jornal de Notícias összefoglalta a helyi ügyvédi kamara vezetőjének jól irányzott vádjait az ország lakosságát intézményesen fosztogatók ellen.

2008. 07. 04. 15:49
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

eluniversal.com.mx – Mexikó

A magát függetlennek tartó mexikói napilap internetes változata arról írt, hogy a szenátus egyik frakcióvezetője, Fabio Manlio Beltrones közölte, hogy tudomása szerint lehallgatják. Beltrones az egykori kormánypárt, a 71 évig egyeduralkodó Intézményes Forradalmi Párt (PRI) egyik meghatározó személyisége. De nemcsak a szenátus elnökét figyelték meg, ugyanerre panaszkodott az említett párt, és a jelenlegi kormányzó párt, a Nemzeti Cselekvés Párt (PAN) nyolc kormányzója is, sőt az alsóház több képviselője is. Beltrones így fogalmazott a birtokába került három dokumentumról: „Tiszta szemétség”. Juan Camilo Mourino belügyminiszter megígérte, hogy utánajár, ki állhat a lehallgatások mögött, de kizárta, hogy köze lenne hozzá a hazai biztonsági szervnek, a Nemzetbiztonsági és Hírszerző Központnak (Cisen). Mourino szerint ugyanis az államfőnek nem állna érdekében a megfigyelés. Beltrones szerint igenis a kormány állhat a megfigyelési ügy mögött, és veszélyesnek tartja, ha így ellenőrzik a kongresszust. Szerdán a lap vezércikkében foglalkoztak Beltrones és a hozzá közel álló képviselők megfigyelésével. Ám közleményben tudatta, hogy nem munkatársaik fogalmazták a nyilvánosságra került dokumentumokat.

jn.sapo.pt – Portugália

A független portugál napilap internetes változatának vezető híre szerint António Marinho Pinto megvádolt néhány állami vállalatot, hogy kartellt alapított az állampolgárok pénzének megcsapolására. A portugál Ügyvédi Kamara vezetője Pacos de Ferreira település Polgári Mozgalmának meghívására tartott előadást az Állampolgári Jogok kontra Gazdasági Hatalom közötti erőpróbáról. Előadásában egyáltalán nem kímélte a hatalmon levő intézményeket, és szó szerint kijelentette, hogy „az országban intézményes és törvényesített formában zajlik az emberek kifosztása”. Felhívta a figyelmet arra a kiáltó ellentétre, miszerint az országban soha nem látott mértékben uralkodott el a szegénység, a bűnözés, és a nyomor, amely még a szakembereket is megdöbbenti, de néhány felelős ehhez képest paradicsomi állapotokról számol be.

Hangsúlyozta, hogy a portugál családok kétharmada 20-30 évet dolgozik azért, hogy kifizesse azt, amivel tartozik, a lakosság 80 százaléka a bankoknak dolgozik, amely viszont semmit nem termel. Az utóbbi években sok vezető tudott erről a helyzetről, de arról is, hogy a következmények ide vezetnek. A gazdaság úgy működik, akár egy kaszinó: vagy nyersz, vagy veszítesz. Aki nyer, bezsebeli a részvényekért és a spekulációkból járó nyereséget. Marinho Pinto nem kímélte a volt kormányzókat sem, akik most azokban a magáncégekben töltenek be vezető állásokat amelyekkel korábban ők üzleteltek. Az igazságszolgáltatás rendellenességei kapcsán gúnyosan megjegyezte, hogy a bíróság képviselőinek tisztelete helyett olyanok irányítják, akik inkább nyafogó gyerekek, mint vezetők. Szót emelt a szegények igazságkeresésért is, akiket előbb bántalmaznak, aztán zöldfülű gyakornokokra bízzák ügyüket.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.