publico.clix.pt – Portugália
A portugál napilap internetes változata is idézte Paolo Portast, a portugál kereszténydemokrata párt (CDS-PP) vezetőjét, aki adópolitikájában Robin Hood ellenfeléhez, a nottinghami seriffhez hasonlította José Sócrates szocialista miniszterelnököt. Az ellenzéki Portas szerint erkölcstelen és elfogadhatatlan álláspont a szocialista kormánytól, hogy valahányszor emelik az üzemanyagok árát, az állam eurómilliárdokat vág zsebre, de tétlenül nézi, hogy közben a gazdaság elszegényedik. Elszámolást vár a kormányfőtől, és szeretné tudni, hogy mennyi haszna származott az államnak az üzemanyagárak emelkedéséből a válság kezdete óta.
folha.uol.com.br – Brazília, clarin.com.ar – Argentína
Az ország legnagyobb példányszámú napilapja kedden büszkén idézte a brit liberális gazdasági napilap, a Finantial Times megállapítását. Az FT szerint nem túlzás, ha azt állítják, Brazíliát már csak egy lépés választja el, hogy bekerüljön a világ leggazdagabb országait tömörítő laza csoportba, a most nyolctagú G8-ba. A világ ötödik legnagyobb országát sem kímélő gazdasági visszaesés ellenére Brazília egyedülálló helyzetbe került egy olyan időszakban, amikor egyre nagyobb az igény az élelmiszerekre és az energiára.
Brazília egyedülálló helyzetbe került: csaknem minden mezőgazdasági terményből a legtöbbet termeli, a negyedik legnagyobb gépkocsigyártó, és hamarosan jelentős olajexportőr is lesz. A két szerző úgy jellemzi még Brazíliát, hogy valósággal vonzza a nagy közvetlen befektetéseket, sőt a társadalmi egyenlőtlenségek is csökkennek. A magát függetlennek tartó argentin napilap viszont arról írt, hogy a brazil pénzügyminiszter, Guido Mantega szerint már Brazíliában is lelassult a gazdaság lendülete a nemzetközi gazdasági válság következtében. Ennek egyik oka, hogy csökkent a fogyasztás.
elmundo.es, elpais.es – Spanyolország
Spanyolország válságba került – egy keddi tévéműsorban Rodríguez Zapatero szocialista kormányfő elismerte, aki eddig csak a válság szó rokon értelmű szavait használta, például hogy „az ország gazdaságának helyzete most nehéz és bonyolult”. Pedig az ingatlanbuborék már rég kipukkant, és lakásügyi minisztere két napja ki is mondta. Az El País szerint a spanyol gazdaság növekedése májusig a nullával volt egyenlő.
Betörtek egy idős férfihoz Kazincbarcikán, majd megverték és kirabolták