A félszigetről még a független portugál Público említette meg az MSZP tisztújító választásán történt váratlan eseményt, de meg nem nevezett hírügynökségek alapján. A lap már pontosabban fogalmazott, és tudomása szerint azért mondott le, hogy ne az ő személye legyen akadálya a válságellenes gazdasági reformok bevezetésének. Gyurcsány lemondásának előzményeiről megemlítette a 2006 május végi őszödi beszédet, amelyben bevallotta, hogy a választási győzelem érdekében hazudott, és röviden ecsetelte következményeit. A lap szerint Gyurcsánynak sikerült lefaragnia a költségvetési hiányt, „de képtelen volt bevezetni azokat a gazdasági reformokat, amelyeket a közgazdászok elengedhetetlennek tartottak”. A lap úgy véli, az az oka a magyar kormányfő eddig példátlan népszerűtlenségének, hogy az IMF-kölcsön feltételei miatt kénytelen volt csökkenteni a közkiadásokat és emelni az adókat.
Olaszországban a La Stampán kívül egyedül a gazdasági napilap, a Il Sole 24 Ore írt szombaton a szocialista párt tisztújító kongresszusán elhangzott lemondó nyilatkozatról. A Sole, a Corriére della Sera és a La Repubblica mögött harmadik legnagyobb országos lap az őszödi beszéden kívül már az 1956-os forradalom 50. évfordulóján indított rendőrrohamát is hozzászámítja népszerűtlenségének csökkenéséhez. De azt is, hogy egy éve kiléptek kormányából a kicsiny szabad demokraták, és az elemző nem hagyta figyelmen kívül több nemzetközi megfigyelő véleményét, aki valószínűnek tartja, hogy Magyarországot államcsőd fenyegeti.
Az argentin konzervatív La Nación a német DPA, a francia AFP, és a brit Reuters hírügynökség alapján írta meg összefoglalóját, és a lett, belga, illetve izlandi példához hasonlította a súlyos hazai gazdasági helyzetet. A várható fejleményekkel kapcsolatosan a lap dicsérte Bokros Lajost mint esetleges kormányfőt – akárcsak a spanyol Abc -, és azt valószínűsíti, hogy a törvényhozás választ új kormányfőt, hogy ne kelljen új választásokat kiírni. A legolvasottabb brazil hetilap, a Veja és a legolvasottabb brazil napilap, a Folha de Sao Paulo szintén a francia és a brit ügynökség alapján azt tartja a legvalószínűbbnek, hogy Gyurcsány lemondása esetén a szocialistáknak a szabad demokratákkal kell koalíciót kötniük, és az IMF kölcsönről pedig azt írja, hogy a kisebbségi szocialista kormány ellenzi azokat a költségvetési lefaragásokat, amelyek a gazdaság talpra állításához szükségesek.
Újabb botrányos pénzügyek derültek ki Magyar Péter testvéréről - videó