correiomanha.pt – Portugália
A portugál napilap húsvét hétfői híre szerint a portugál hadsereg megtiltotta a férfi tagjainak, hogy tetoválják magukat vagy fessék a körmüket. A parancs a vezérkar főnökétől, Pinto Ramalho tábornoktól származik, aki egyértelműen fogalmazott: senki nem használhat sminket, a nőknek is csak diszkrét színű körömfestéket engedélyeznek. A férfiaknak ezentúl tilos minden olyan tetoválás, piercing vagy más testékszer, amely látható, amikor egyenruhát viselnek. Aki ilyet visel a testén, de orvosi beavatkozás nélkül nem lehet eltávolítani, harminc napon belül köteles bejelenteni. A hadseregben a hatvanas-hetvenes évek portugál gyarmati háborúi idején terjedt el a tetoválás főleg a katonák karjain és kézfejein.
elperiodico.com – Spanyolország
A spanyol nyelven megjelenő katalán baloldali napilap úgy tudja, hogy a spanyol európai parlamenti képviselők a következő ciklustól kétszer annyi fizetést kapnak, mint eddig: 7665, vagyis csaknem 8 ezer eurót, nem számolva a külön juttatásokat. A spanyol képviselők a huszonhét tagú unióban a 17. helyen álltak bruttó 3 126 eurós fizetésükkel.
elmundo.es – Spanyolország
A jobboldali liberális napilap legfrissebb híre szerint Barack Obama feloldotta a Kubába irányuló utazási korlátozásokat az Egyesült Államokban élő kubaiaknak, és nem tartja vissza tovább az ott dolgozó kubaiaknak a szigetre irányuló pénzküldeményeit. A döntés megkönnyíti a kommunikációt is a szigettel, és Obama felszólította Raúl Castro állam- és kormányfő kormányát, hogy ne foglalja le a küldeményeket.
elpais.es – Spanyolország
A kisebbségi spanyol szocialista kormányhoz közeli napilap vasárnap adta hírül, mi lesz az idei spanyol könyvvásár egyik nagy slágere: az író Javier Cercas a főszereplők bevonásával is összefoglalja A pillanat anatómiája című legújabb művében a spanyol átmenet leghosszabb éjszakáján, az 1981. február 23-án éjjel történteket. A szerző többek között arra keresett választ, mi volt az igazi szerepe az uralkodónak, I. János Károly királynak, Adolfo Suáreznek, a nem sokkal korábban lemondott, és a spanyol átmenetet levezénylő karizmatikus kormányfőnek, illetve a hadseregnek a végül is elvetélt puccskísérletben. Megszólaltatja az akkori titkosszolgálat egyik erős emberét, Javier Calderónt, és a kommunista párt akkori főtitkárát, a már 94 éves Santiago Carrillót is. Mint emlékezetes, azon az estén Antonio Tejera Molino csendőr alezredes, a puccs egyik szervezője embereivel behatolt az alsóház üléstermébe, és másnap délelőtt tízig fogva tartotta a képviselőket, akik éppen Suárez utódjának beiktatásáról szavaztak.
Ausztriai buszbaleset: magához tért a kómából a két túlélő