20 évig 200 millió dollár büntetést fizet a multi

A kolumbiai Radio Caracolnak és az El Tiempónak adott nyilatkozatból megtudhatjuk, miért elégedett a kolumbiai Kormányzók Országos Szövetségének elnöke. Az Eurostat jelentése is megállapította, hogy Portugália szembemegy az uniós irányvonallal, és nőnek az adóterhek. Az argentin Clarín megemlékezett az ENSZ gyermekmunka elleni világnapjáról.

2009. 06. 23. 15:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Caracol.com.co, Eltiempo.com – Kolumbia

Kolumbia vezető lapja, az El Tiempo és leghallgatottabb – spanyol tulajdonban levő – rádiója, a Caracol is nyilvánosságra hozta, miről nyilatkozott nekik Eduardo Verano, a Kormányzók Országos Szövetségének elnöke. A dél-amerikai ország 32 tartománya ugyanis nem kisebb sikert ért el, mint hogy többek között adóelkerülés miatt, hosszú pereskedés után a Marlboro márkát gyártó Philip Morris 20 évig 200 millió dollár kártérítést fizet nekik évente. A vád szerint a cég bátorította a cigarettacsempészetet Aruba és Curacao szigetén keresztül, sőt márkájának hamisítását is, hogy kevesebb adót kelljen fizetnie a kolumbiai államnak. Kolumbiában ugyanis a cigaretta jövedéki adója a tartományok egyik legfontosabb bevételi forrása. A 32 tartomány hasznos célokra fordítja majd a nehezen megszerzett összeget, de a pénzen kívül kap a csempészet és a hamisítás elleni küzdelemhez is szükséges eszközöket.

Expresso.clix.pt – Portugália

A legnépszerűbb hetilap hétfőn vette át az Eurostat jelentését, amely megállapította, hogy Portugáliában az európai trenddel ellentétben nem csökkennek az adóterhek, hanem inkább nőnek. 2000-2007 között a GDP-hez viszonyítva 34,3 százalékról 36,8-ra nőtt, míg az uniós átlag ehhez képest csökken: 40,6-ről 38,9-re ugyanebben az időszakban.

Clarin.com.ar – Argentína

Az argentin Clarín egyik kiemelt írása a gyermekmunka elleni küzdelem világnapján reagált az ENSZ Munkaügyi Szervezetének (OIT) jelentésére, amely megállapította, hogy a világon mintegy 218 millió gyermekkorú kénytelen dolgozni. Argentína sem kivétel, mert az ENSZ két szervezete, a PNUD és a UNICEF adatai szerint mintegy félmillió 5-17 éves fiatal dolgozik az országban. Az OIT aggasztónak tartja ezt a számot, mert a gyermekek több mint fele veszélyes munkát végez, ráadásul az 5-11 évesek többsége lány. Ugyancsak aggodalomra ad okot az a tény is, hogy nemcsak az egészségüket, hanem a biztonságukat is veszélyeztetik. A jelentés újabb elgondolkodtató ténye: a gyermekmunka rendszerint a család szegénységével függ össze. Egyre több olyan gyermekről is tudnak, akit saját családja zsákmányol ki, és nem a létszükségletek érdekében, hanem olyan pénzért, amire nincs is feltétlenül szükségük.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.