Folha.uol.com.br – Brazília
Több brazil lap vezető híre volt kedden, hogy Barack Obama, az Egyesült Államok elnöke a brazil elnököt, Luiz Inácio Lula da Silvát szeretné látni az egyik legbefolyásosabb nemzetközi pénzintézet, a Világbank élén, ha jövőre lejár második mandátuma. A Világbank jelenlegi elnöke, Robert Zoellick 2011-ben távozik a bank éléről. A hírt a befolyásos brazil gazdasági hetilap, az Exame röppentette föl: Barack Obama és az Egyesült Államok képviselői állítólag megszondáztatták a brazil elnök környezetét, hogy megtudják, hogyan reagálna az államfő a poszt betöltésére.
Lula az Exame szerint úgy reagált, hogy megtiszteltetésnek veszi a felkérést. A Világbankot alapítása, 1944 óta mindig amerikai állampolgár irányította, ezért a másik intézmény, a Nemzetközi Valutalap élén mindig európai szakember állhatott. A spanyol El País kedden rákérdezett a brazil elnöki hivatal szóvivőjénél, de Marcelo Baumbach úgy válaszolt, hogy nem foglalkoznak szóbeszédekkel. Ennek ellenére az Egyesült Államok külpolitikai folyóirata, a Foreign Policy két hete arról értekezett, hogy Obama két személyt tud elképzelni a bank élén: a brazil államfőt vagy az indiai kormányfőt, Manmohan Szinget.
Elmundo.es – Spanyolország
A jobboldali liberális napilap foglalkozott az Országos Statisztikai Hivatal (INE) legújabb felmérésével, amelyből kiderült, hogy 2009. január elsején a teljes népesség – 46 661 950 fő – 12 százaléka bevándorló, és továbbra is a román közösség a legnagyobb 796 576 fővel. Az 5,6 millióra tehető bevándorló közül 2,3 millió az Európai Unió tagállamaiból jött, a második legnagyobb népesség a brit (413 715 ) és a német (190 584 ) fővel. A nem közösségi származású betelepülők közül még mindig a marokkóiak vezetnek (710 401) az ecuadoriak (413 715 ) és a kolumbiaiak előtt (292 971).
Elmundo.es, Elpais.esm, Lavanguardia.es, Abc.es, Elperiodico.es, stb. – Spanyolország
Minden spanyolországi napilap tudatta olvasóival, hogyan döntött az állambiztonsági bíróság az andalúziai Cádiz provincia Puerto Real településének polgármestere ügyében. A polgármestert 6840 euró megfizetésére kötelezték, amiért tavaly április 14-én, az úgynevezett második spanyol köztársaság kikiáltásának évfordulóján korruptnak és kéjenc fiának nevezte I. János Károly spanyol királyt. A bíró indoklásában elmondta, hogy a vádlott nagyon is túllépte a határt, amikor nem a megfelelő alkalommal nyilvánított politikai véleményt az uralkodóról, és még Zsófia királynéra is igen sértő megjegyzéseket tett. A polgármester, José Antonio Barroso azzal védekezett, hogy ő kommunista és köztársaságpárti, tehát nem követhetett el felségsértést.