Portugália
Pénteken a DN még a Jobbikot várta a második helyre, és nem hagyta szó nélkül, hogy a szocialisták nagy vereségre számíthatnak a vasárnapi megméretésen. A Diário és a többi portugál lap tudomása szerint a szocialisták a gazdasági és szociális válságba buktak bele 8 évig tartó kormányzásuk után. A hétfői cikkben az államcsődhöz rendkívül közel álló Portugália helyzetére utalva – tehát „hazabeszélve” – azt emelte ki a cikk írója, hogy már konszolidálódott a csődhelyzetbe került magyar állam pénzügyi helyzete a 2008-ban kapott IMF- és EU-hitel, illetve a megszorító intézkedések révén. A Portugal Diário hírportál is főleg azt a részt emelte ki Orbán Viktor vasárnap éjszakai beszédéből, amelyben azt hangsúlyozta, minden magyar állampolgárra szüksége van, hogy megoldja élete legnagyobb feladatát.
Spanyolország
A spanyol lapok mindegyike az eseményhez méltó terjedelemben és mélységben elemezte a választások előzményeit és a pártok esélyeit. Érdekes módon a katalán kereszténydemokrata-liberális La Vanguardia csak a szocialisták politikai botrányairól írt, míg a szocialista kormányhoz közeli El País és a liberális El Mundo is tényszerűen a szocialista párt korrupciós ügyeit is a veresége okai közé sorolta. A spanyol lapok többsége kitért Orbán Viktor feltűnésének kezdeteire, az 1989. június 16-án mondott nagyhatású beszédére, amelyben a szovjet csapatok azonnali kivonását követelte. Se a portugál, se a spanyol lapok nem írtak a választási bizottság döntése miatt kialakult szavazási és kampánycsendkáoszról, viszont valamennyien bírálták a bonyolult választási rendszert. Egyébként ugyanezek a portugál és spanyol lapok hosszan foglalkoztak a Jobbik, vagyis a szélsőjobboldal előretörésével, okaival és előzményeivel.
Latin-Amerika
Latin-Amerikában a venezuelai elnökhöz, Hugo Chávezhez közeli szövetség, az ALBA országainak (Venezuela, Kuba, Nicaragua, Bolívia, Ecuador stb.) lapjaiban több ellenzéki médium – ahol van – a távolság ellenére érdemben tudósított az eseményről, de a kormánypárti lapok nem vettek tudomást Orbán Viktorról és győzelméről, tehát például Bolíviában is csak az egyre kevesebb ellenzéki médium írt róla. A térség számos országában nagy visszhangot váltott ki és nem kevés teret szenteltek a hazánkban zajló eseménynek, különösen azokban az államokban, ahol jelentős számú magyar emigráns lakosság él.
A legnagyobb példányszámú brazil lap, a Folha de Sao Paulo például külön cikket szánt a kampánycsend körüli anomáliáknak, és külön méltánylandó tény, hogy még Rio de Janeiro vezető lapja, az O Globo is beszámolt róla, pedig Rióban a hétfői felhőszakadás miatt a városban kialakult rendkívüli helyzet a fő téma. Sőt többek között a legnagyobb példányszámú brazil hetilapban, a Vejában is téma volt a választás. Argentínában a konzervatív La Nación csak hétfőn elemezte az eredményeket – elég szűkszavúan –, a másik két befolyásos lap, a baloldali Página 12 és a független Clarín is még a választás napján alapos elemzést közölt.
(Dn.sapo.pt, Diario.iol.pt, Cmjornal.xl.pt stb. – Portugália, Elpais.es, Elmundo.es, Abc.es, Lavanguardia.es stb. – Spanyolország, Veja.com.br, Folha.uol.com.br, Oglobo.globo.com stb. – Brazília, Clarin.com.ar, Pagina12.com.ar, Lanacion.com.ar stb. – Argentína, Lanacion.cl, Elmercurio.com, Tercera.cl – Chile, Lostiempos.com, Eldeberdigital.com stb. – Bolívia)