Gerillaszervezet Brazíliában?

A brazil Estadao de Sao Paulo hozzájutott a szövetségi rendőrség titkos jelentéséhez: már Brazíliában is megvetette a lábát a legerősebb kolumbiai gerillaszervezet, a FARC. A katalán La Vanguardia tudósítója újabb kubai fordulatról számolt be: a katolikus egyház már a kommunista párt és ellenzékének közvetítője.

2010. 05. 16. 15:29
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

estadao.com.br – Brazília

Sao Paulo kisebbik lapja a szövetségi rendőrség (PF) hírszerzésének titkos jelentésére hivatkozva közölte, hogy már Brazíliában is támaszpontot épített ki a kolumbiai gerillaszervezet, a FARC. Az állítás ellentétben áll a brazil kormány hivatalos álláspontjával, amely tagadja, hogy a radikális marxista Kolumbiai Forradalmi Fegyveres Erők (FARC) berendezkedett volna az ország területén. Két hete megírta a legtöbb brazil lap is, hogy Manausban a szövetségi rendőrség elfogta Tataretót, alias José Samuel Sánchezt, aki nem más, mint a kolumbiai gerillák egyes számú frontjának vezetője.

A kolumbiai hadsereg támadásai miatt egyre inkább sarokba szorult FARC a szövetségi rendőrök szerint úgy döntött, hogy biztonságosabb területre helyezi át bizonyos tevékenységeit, például a brazil Amazónia egyik nagyvárosába, Manausba. „Tatareto” fedőcégek révén Kolumbiába juttatta a kokainszállítmányokat, cserébe logisztikai eszközök beszerzésére alkalmas vállalatokat alapított.

lavanguardia.es – Spanyolország

A katalán lap havannai tudósítója nem kis meglepetésről számolt be a minap: Jaime Ortega, a havannai érsek közbenjárására Raúl Castro állam- és kormányfő hozzájárult az úgynevezett Fehér Ruhás Asszonyok – bebörtönzött ellenzékiek női hozzátartozói – legutóbbi békés felvonulásához anélkül, hogy a kormánypárti csoportok szétzilálták vagy zaklatták volna őket. A hír a külföldi elemzők szerint nagy horderejű, és II. János Pál pápa 1998-as kubai látogatásához mérik jelentőségét.

A legalább két – politikai és gazdasági – válsággal sújtott szigeten ugyanis a nagyon is létező szocializmus ellenére azóta is virágoznak a vallási szervezetek engedéllyel és engedély nélkül. A keresztény és keresztyén felekezetek egymással is vetélkednek, de egyelőre a katolikusok jutnak egyre nagyobb befolyáshoz a kommunista szigeten. A katolikusok lépéselőnyét jelzi, hogy júniusban érkezik Kubába Dominique Mamberti, a Vatikán külügyminisztere is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.