Carter: Obama oldja föl a Kuba elleni embargót!

A portugál Diário de Notícias vezető cikke: hogyan hat a válság a portugáliai prostituáltakra? A spanyol El Mundo kubai rovata szenzációs hír hátterével foglalkozott: az egyik volt elnök, Jimmy Carter kérte demokrata párttársát, hogy oldja föl a Kuba elleni embargót.

2010. 06. 27. 15:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

dn.sapo.pt – Portugália

A portugál Diário de Notícias megvizsgálta, hogyan hatott a portugáliai gazdasági válság a helyi örömlányokra. A gyönyör piaca ugyanolyan könyörtelen, mint a pénzé: kevesebb az ügyfél, többet alkusznak, a lányoknak még többet kell ácsorogniuk az utcasarkokon, sőt még kockázatosabb dolgokra vállalkoznak csak azért, hogy meg tudjanak élni. Ha valamelyik örömlány „mégsem találta meg számítását”, és távozni akar a „szakmából”, még rosszabbul jár: nem kap állást a tapasztalatlan munkaerő. Végképp nincs esélye azoknak, akik egyedül nevelik gyermeküket, mert szóba se állnak velük attól kezdve, hogy a munkaközvetítőkben kiderül ez a tény. A prostituáltakat itt is a pénzhiány és a szociális háló hiánya kényszeríti az utcákra, ha nem az emberkereskedelem itteni „alkalmazottja”.

elmundo.es – Spanyolország

Két hete a Kubában élő ellenzékiek az Egyesült Államok törvényhozása két házának írt levelükben maguk kérték a kommunista szigetország ellen 48 éve elrendelt embargó feloldását. Jimmy Carter is ugyanezt kérte párttársától, az Egyesült Államok jelenlegi elnökétől, Barack Obamától. A volt demokrata elnök (1977-1981) arra hivatkozva nyilatkozott így az egyik katalán rádiónak – Catalunya Radio –, hogy nem érte el célját, és csak az ellenkezőjét éri el. Carter kijelentette: ellenzi a büntetőintézkedéseket egy olyan ország ellen, amelynek lakosai egyébként is diktatúrában élnek. A spanyol El Mundo kubai rovatának pénteki cikke emlékeztette az olvasókat, hogy a két állam Carter kormányzása idején került a legközelebb a viszony rendezéséhez: megállapodtak a diplomáciai viszony helyreállításáról, és létrehozták az amerikai érdekek intézményét Havannában. Carter 2002 májusában egy hétig tartózkodott Havannában, és már akkor is az embargó feloldása mellett szólt a havannai egyetem nagy előadótermében tartott előadásában.

1980 áprilisától mégis megromlott a viszony, mert a helyzetével elégedetlen 10 ezer kubai nyomult be a perui követségre, és őszig 125 ezer kubai – az értelmiség és a szakemberek krémje – menekült az Egyesült Államokba, szögezte le az előzményeket felelevenítő El Mundo. A rovat írt az Egyesült Államok és Kuba közötti újabb közeledési jelről: Kuba hajlandó bővíteni együttműködést az Egyesült Államokkal a kábítószer-kereskedelem elleni küzdelemben, nyilatkozta a héten egy havannai hivatalnok.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.