Abc.es – Spanyolország
Három kifejezetten aggasztó és rohamosan terjedő jelenség is a tíz hónapos – és személyre szabott –, elsősorban internetes tanfolyam újraindítására sarkallta: a hamis kompromisszumok, a szülői tekintély hiánya, de főképp a gyermekek hadüzenete a családnak. Marina tehát eltökélte, hogy újra beindítja a Szülők Egyetemét (UP). A szülők ugyanis tehetetlenek: többnyire mindkét szülő naphosszat dolgozik, és legfeljebb zavaros üzeneteket kapnak a gyermekeiktől. Marina megnyugtatta a spanyolországi lakosságot, hogy a statisztikai adatok szerint a látszattal és a tapasztalatokkal ellentétben csak a kamaszok mintegy tíz százaléka gerjeszti a konfliktusokat.
Mivel Marina csodálja ezt a korosztályt, ezért minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy működő kapcsolatot teremtsen a szülők és a tizenévesek között. Felhívta a figyelmet arra a tényre is, hogy az agykutatás eddig kimaradt a neveléstudomány látóköréből, és fordítva. A serdülő, 13-16 éves fiatalok agyában ugyanis rendkívül fontos változások mennek végbe, melyek megmagyarázzák a kamaszok hirtelen viselkedési változásainak okait.
Egyik remek módszere az orvostudomány görög atyja, Hippokratész javaslatát idézi föl, vagyis a környezetváltozás a gyógyuláshoz vezető út egyik első lépése. Az ilyen konfliktusos családok 80 százaléka ugyanis városban él, ezért teljesen magától értetődőnek tartja, hogy vidéki iskolákba vigyék a gyermeket. Azt sem tartja ördögtől való ötletnek, hogy az iskolák is részt vegyenek a programban, és ők is támogassák a szülőket.
A szülőképzés másik rendkívül fontos célja, hogy visszaadja az elbizonytalanodott szülők önbecsülését, főleg a megromlott viszonyért csak magukat hibáztató anyáknak.
Napi balfék: Bud Spencer tanácsai a diszkójampinak