Válság? Nem kevesebb, hanem több a milliomos

A portugál Jornal de Negócios, illetve a spanyol Cinco Días és az Expansión is közölte a londoni Fitch legújabb jelentését az euróövezetről: a piacok csak „tesztelték” Spanyolországot és az unió szakítószilárdságát az elmúlt néhány hónapban. A spanyol Cinco Díasnak is feltűnt, hogy a válság ellenére nem kevesebb, hanem több a milliomos Spanyolországban, de a világon is. A brazil Folha de Sao Paulo hétfőn közölte írását a brazil diplomácia szándékáról: szívesen közvetítenének Észak-Korea és a nemzetközi közösség között a nukleáris program ügyében.

2010. 06. 23. 16:35
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jornaldenegocios.pt – Portugália, Cincodias.es, Expansion.com – Spanyolország

A portugál és a spanyol gazdasági lapok is beszámoltak a londoni Fitch kockázatelemző szerdán közzétett, Bizalmi válság az euróövezetben című jelentéséről. A Fitch megerősítette az IMF és az EU minapi bejelentését: Spanyolországnak nem kellett volna kérnie az EU és az IMF összesen 750 milliárd eurós segélyalapjából. A Fitch véleménye szerint eltúlozták a spanyol állam fizetőképességének valódi helyzetét. Sőt beismerte, hogy a piacok csak úgymond „tesztelni akarták a politikai szakítószilárdságot”, akárcsak azt, hogy az európai államok mennyire értik meg egymást. Ettől függetlenül tartós válságot jósolt az euróövezetnek, mert súlyos makrogazdasági egyenlőtlenségek osztják meg, főleg Németországot és Spanyolországot. Ezenkívül a jelentés szerzője biztosította az „európai periféria” államait, hogy ha valamelyiknek mégis szüksége lenne a segélyalapra, az összeg 2012 végéig rendelkezésre áll. A jelentés leszögezte, ha Portugália eljutna a fizetésképtelenségig, akkor ebből az összegből 66 milliárd euróra számíthat. A legnagyobb összeget Spanyolország kapná – 534 milliárd eurót –, Írországnak pedig 102 milliárdot szánnának hasonló esetben.

Cincodias.com – Spanyolország

A spanyol gazdasági napilap szerdai írása a Merrill Lynch kockázatelemző és a Capgemini adatbank közösen elkészített éves jelentését közölte, miszerint hiába a három éve tartó gazdasági válság, nem kevesebb, hanem több a Spanyolországban élő vagyonos személyek száma. Tavaly például 12,5 százalékkal nőtt azoknak az aránya, akiknek egymillió dolláros – 814 ezer eurós – vagyonuk volt az előző évhez képest – jelenleg 143 ezren vannak. Az egész világra kivetítve is nőtt az arány tavaly, és összesen 10 millióra becsülik létszámukat. Ázsia és a Csendes-óceán térsége először érte el a 3 millió fős létszámot, és először hozta be Európát – tavaly 25,8 százalékkal nőtt az ilyen vagyonos személyek száma –, Ázsián belül pedig főleg Indiában és Hong Kongban lett több a milliomos (30,9 százalékkal). Világviszonylatban különösen három országban összpontosulnak a vagyonosok: az Egyesült Államokban, Németországban és Japánban, miközben Spanyolország tavaly is megtartotta tizenkettedik helyét.

folha.uol.com.br – Brazília

A brazil állam Phenjanban tavaly megnyitott nagykövetségének vezetője, Arnaldo Carrilho szerint országa szívesen közvetítene a nemzetközi közösség és Észak-Korea között – közölte hétfőn a brazil lap. A Folha de Sao Paulo tudósítójának nyilatkozó követ azt is elmondta, hogy a nemzetközi embargó ellenére tavaly 215 millió dollár volt a két ország közötti áruforgalom értéke. A cikk szerzője szerint Brazília egyre inkább igyekszik nagyobb nemzetközi szerepet betölteni, és erősebb kampányba kezdett, hogy bekerüljön az ENSZ Biztonsági Tanácsának állandó tagjai közé.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.