Clarin.com.ar – Argentína
Az argentin lap egy túlképzett utcaseprőről készített portrét: a 41 éves és hat éve ügyvédbojtárként is praktizáló Marcelo Uriarte ugyanis úgy végezte el a jogi egyetemet, hogy mindig utcaseprői keresetéből tett félre a pénzt. Már csak annyi hiányzik, hogy hivatalosan is fölvegyék az ügyvédi kamara tagjai közé. Ettől függetlenül az élettársával együtt élő Marcelo indíttatása tankönyv ízű: ki akarták tenni abból a lakásból, amit apjától örökölt, és ügyvédek használták volna ki tudatlanságát, ekkor határozta el, hogy visszavág. Tudniillik meg akarták vetetni vele azt a tulajdonrészt, amiért egy centavót se kellett volna fizetnie. Az ügyvéd egyelőre félhivatalosan segíti tanácsaival kollégáit, ismerőseit, de biztosra veszi, hogy inkább előbb, mint utóbb, de saját irodát nyithat. A rövid életút alapján egyébként nem érdemtelenül kapott bizalmat és több lehetőséget is az élettől: amikor buszvezetőként kereste kenyerét, az egyik hölgy utasa keresett neki iskolát, amikor kedvenc sofőrjéről megállapította, hogy tovább kell tanulnia.
Lavanguardia.es – Spanyolország
A katalán lap két napja rögzítette a tényt: a spanyolországi válság kezdete – 2007 szeptembere – óta kétszeresére, 841 ezerről 1,6 millió főre nőtt a 16-29 éves állástalan fiatalok aránya. Vagyis minden harmadik fiatal munkanélküli, vonta le következtetését a barcelonai egyetem megbízásából készített egyik tanulmány. Josep Oliver megállapította, hogy a 30-64 évesek körében csak 3,5 százalékkal csökkent a foglalkoztatottság a másik korosztályhoz képest, amelyik 32,5 százalékkal esett vissza. Oliver egy másik aggasztó jelenséget tapasztalt a felmérésben: azoknak az aránya is mind jobban nő, akik tartósan nem tudnak elhelyezkedni.
dn.sapo.pt – Portugália
A portugál kormányhoz közeli lapból érdemes kiemelni ezt a cikket: arról írt, hogy Lombardia, a leggazdagabb olaszországi tartomány vezetésének döntése értelmében támogatják azokat a kismamákat, akik a művi vetélés helyett mégis megtartják gyermeküket. Olaszországban 1978 óta nem tilos a nem kívánt magzatok elhajtása a 13. és 24. hét között. A lombardiai kormány tehát 18 hónapon keresztül azért hajlandó fizetni a leendő kismamáknak, hogy ne hivatkozhassanak gazdasági okokra, hogy miért nem vállalják leendő gyermeküket. Az intézkedés egyik támogatója a katolikus egyház, és érdekes módon az egyik közép-olasz tartomány, a népesedés szempontjából nagyon rosszul álló Abruzzo is üdvözölte Roberto Formigoni kormányának döntését.
Napi balfék: Bud Spencer tanácsai a diszkójampinak