Correiobraziliense.com.br, Folha.uol.com.br, Estadao.com.br, Odia.terra.com.br stb. – Brazília
A teljes írott és elektronikus brazil sajtó részletesen tárgyalja a Rio de Janeiró-i bajnokcsapat, a Flamengo kapusának rémtettét. A héten tartóztatták le többek között Bruno Fernandes de Souzát és J.-t, egyik 17 éves unokaöccsét, miután utóbbi vallott a rokona ellen. Eszerint Fernandesnek köze volt egykori szeretője, a 24 éves modell, Eliza Samudio elrablásához és meggyilkolásához. A nyomozás legfrissebb adatai szerint még nem találták meg az előbb megfojtott, majd feldarabolt modell holttestét, mert valószínűnek tartják, hogy igaz, amit J. vallott: kutyáknak vetették oda a testrészeket a játékos Minas Gerais államban levő birtokán. Azóta letartóztattak három újabb olyan személyt, akik részt vettek az emberrablásban és segédkeztek a gyilkosság nyomainak eltüntetésében. A gyilkosság feltételezett oka: Eliza tavaly azt akarta, hogy a már nős Fernandes vállalja az apaságot, mert tőle van gyermeke. A kapus nemcsak nemet mondott, hanem fenyegette, sőt bántalmazta is volt szeretőjét. Az emberrablók állítólag végezni akartak a négy hónapos csecsemővel is, aki végül anyai nagyapjához került. A rendőrség DNS-mintát akart venni három gyanúsítottól, köztük a Flamengo csapatából azonnal kizárt Fernandestől, de mindhárman megtagadták a mintaadást.
Az ügyben megszólalt több sportpszichológus is, aki felhívta a figyelmet a sporthírességek visszaéléseire. Általános vélekedésük alapján az elszigeteltség és a társadalomba való beilleszkedési nehézségeik is hozzájárulnak, hogy például a bajnokcsapat kapusa ilyen borzalmas bűncselekményben vegyen részt. Joao Ricardo Cozac, a Sao Pauló-i sportpszichológus-egyesület elnöke szerint a világ összes olyan sportolója, aki valamilyen botrányba keveredett, azt hiszi, hogy bármit megtehet a magáról kialakított hamis kép miatt.
Elpais.com – Spanyolország
A lap latin-amerikai rovata szombati számában foglalkozott Costa Rica parlamentjének döntésével: a kábítószer-kereskedelem elleni küzdelem érdekében beengedi az Egyesült Államok hadseregének 7000 tagját, 200 helikopterét, 10 harci repülőgépét, és ahhoz is hozzájárul, hogy az egyik repülőgép-hordozója kikössön az ország bármelyik kikötőjében. Costa Ricában még 1948-ban, a polgárháború végeztével leszerelték a hadsereget, és azóta minden államfő hangsúlyozza, hogy nincs rá szüksége. Costa Rica márciusban beiktatott új és első női államfője, Laura Chinchilla jobbközép kormánya a 11 éve megkötött és érvényben levő amerikai–Costa Rica-i katonai egyezmény ellenére kerüli a „militarizálás” szót az új parlamenti határozat kapcsán.
Orbán Viktor: Három év alatt közel 40 százalékos minimálbér-emelés