A bizottságban Németh Zoltán, Szentkirályi Alexandra és Ughy Attila (Fidesz), Hanzély Ákos (LMP) és Losonczy Pál (Jobbik) kapott helyet. Az MSZP nem delegált képviselőt a testületbe. A kormánypárti és ellenzéki képviselők arról vitáztak az ülésen, hogy az új rendszerben a döntéshozatal átlátható lesz-e a jövőben.
Horváth Csaba (MSZP) frakcióvezető szerint a városvezetés nem teszi a folyamatot teljesen transzparenssé, míg Hanzély Ákos arról beszélt, nem elég az átláthatóság; kutathatóságra is szükség van. Mint rámutatott, nem mindegy, hogy az önkormányzat honlapján milyen szövegformátumban teszik közzé az egyes szerződéseket, tudnak-e azokban „keresni”.
Losonczy Pál azt javasolta, hogy héttagú bizottságot állítsanak fel. Arra hívta fel a figyelmet, hogy a testületnek óriási felelőssége van, hiszen akár milliárdokról is dönthet.
Tarlós István (Fidesz–KDNP) főpolgármester azt hangoztatta: az, hogy a főpolgármesteri hatáskört átadja egy bizottságnak, a jobb átláthatóságot szolgálja. Horváth Csaba kritikáit hiteltelennek mondta, utalva arra, hogy a korábbi ciklusban éppen ők voltak azok, akik „titokszobákban„ hoztak meg döntéseket.
Az előterjesztés egy másik elfogadott pontja szerint a jövőben hatról négy munkanapra csökken a közgyűlési meghívók és előterjesztések kiküldési határideje.
Kaltenbach Jenő LMP-frakcióvezető szerint a szervezeti és működési szabályzat e módosítása nem szolgálja a képviselői munka hatékonyságát. Bejelentette: a határidő rövidítése miatt az LMP az Alkotmánybírósághoz fordul.
A szocialista Horváth Csaba és Tüttő Kata is arról beszélt, hogy a döntések felelős meghozatalához nem elég a négy nap, és a városvezetés ezzel ellehetetleníti a képviselők munkáját, lényegében megszünteti a bizottságokat. A főpolgármester válaszában arra emlékeztette a szocialista politikusokat, hogy az előző, általuk vezetett önkormányzati ciklusban volt, amikor 80-100 oldalas anyagokat osztottak ki a közgyűléseken, közvetlenül a döntés előtt.
Tarlós István elmondta azt is, miután a közgyűléseket szerdánként tartják, így a négy munkanap valójában hat napot jelent a két hétvégi nappal együtt. Jelezte: a hivatal kérését teljesítették a határidő módosításával.
(MTI)

Halálos trópusi betegség ütötte fel a fejét Magyarországon, riadót fújtak az orvosok