A közlemény szerint a Duna-térség vízgazdálkodásának kérdéseiről először tartottak közös tapasztalatcserét a Duna és a Balti-tenger régióinak környezetvédelmi szervezetei kedden Budapesten.
A tanácskozáson Gabriella Lindholm, a HELCOM (Balti-tenger tengervilága védelme céljából alakított helsinki bizottság) elnöke kiemelte, hogy Lengyelország soron következő európai uniós elnöksége alatt fogják az EU új balti-tengeri stratégiájának első tapasztalatait kiértékelni. Az elnök különösen fontosnak tartotta, hogy ezeket a tapasztalatokat hasznosítsák az uniós Duna Régió Stratégia végrehajtása során, amelynek elfogadása a jelenlegi magyar uniós elnökség egyik kiemelt törekvése.
A közlemény szerint Kóthay lászló, a VITUKI (Környezetvédelmi és Vízgazdálkodási Kutató Intézet) intézet igazgatója hangsúlyozta, hogy a Duna Régió Stratégia vonatkozásában is kulcselem a térség Európai Unión kívüli országainak bevonása a hatékony vízügyi intézkedések érdekében. Az igazgató hozzátette, hogy a dunai, illetve balti-tengeri környezetvédelmi és vízgazdálkodási tevékenységek között szinergiák keresése a siker egyik kulcseleme.
Az államtitkárság szerint különös magyar aktualitást adott a rendezvénynek, hogy a távlati tervekben szereplő, és magyar közreműködéssel létrehozandó Nemzetközi Tisza-vízgyűjtő Bizottság megalkotásának perspektíváit is megvitatták a Nemzetközi Száva-vízgyűjtő Bizottság képviselőivel.
(MTI)
Őrült összegért igazol az Arsenal és a Manchester United
