A jövő év elejétől megkezdheti működését az új cafetéria-rendszer

A jövő év elejére állhat fel az új cafetéria-rendszer, amelynek első eleme a júliusban induló, a szálláshely-szolgáltatáshoz kapcsolódó Széchenyi-pihenőkártya (Szép), a kormány azonban már dolgozik olyan új elemek bevezetésén, amelyeket például a vendéglátáshoz, a gyógy- és fürdőszolgáltatáshoz kötnek – mondta Szatmáry Kristóf turizmusért felelős államtitkár sajtótájékoztatón szerdán, Budapesten.<br /><br /><strong><a href="http://www.mno.hu/portal/785874" target="_blank">• Miniszteri biztos felügyeli a Szép-kártyát</a></strong>

MNO
2011. 05. 25. 9:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A sajtótájékoztatón a Magyar Turizmus Zrt. és a MÁV szándéknyilatkozatot adott át az államtitkárnak, hogy dolgozóik igénybe vehessék a Szép-kártyát. Kovács Antal, az OTP Bank vezérigazgató-helyettese kijelentette, hogy kibocsátóként csatlakoznak a kártyához.

Kérdésre válaszolva az államtitkár elmondta: jelenleg a kártyát szálláshely-szolgáltatás igénybevételével együttesen lehet felhasználni, ezt azonban hosszabb távon az átalakuló cafetéria-rendszer feloldja. A tervek szerint az egyéb típusú – például szabadidő-eltöltéssel, rekreációval, vendéglátással összefüggő – szolgáltatásokra a Széchenyi-pihenőkártya rendszerén belül önálló elemeket dolgoznak ki.

Az államtitkár elmondta, hogy a Szép-kártya céljaiban ugyan hasonló az üdülési csekkhez, de a formája modernebb, struktúrája átláthatóbb, olcsóbb. Emellett 16 százalékos személyi jövedelemadóval adózik, a jutalék pedig 1,5 százalék. Az államtitkár elmondta, hogy a Szép-kártya bevezetésétől azt várják, hogy a következő 3-4 évben 30-35 százalékkal bővül a forgalom a belföldi turizmusban.

Horváth Gergely, a Magyar Turizmus Zrt. vezérigazgatója elmondta: számukra kiemelt prioritással bír a belföldi turizmus népszerűsítése. Hozzátette: a magyar lakosság évente 400 milliárd forintot költ el külföldön turisztikai céllal. Az összes vendégéjszaka csaknem 51 százaléka származik belföldi forgalomból, míg a bevétel mintegy 40 százalékát teszi ki, és a lakosság csupán harmada utazik belföldön.

A kormány március 30-i ülésén fogadta el a Széchenyi-pihenőkártya kibocsátásáról és felhasználásáról szóló rendeletet. Az új cafetéria-elemet a munkáltatók évi 300 ezer forint értékben adhatják a munkavállalóknak. Széchenyi-pihenőkártya-elfogadóhellyé váláshoz nem kell feltétlenül POS-terminállal rendelkezni: a kormányrendelet szerint a kibocsátó köteles megteremteni az internetes vagy telefonon történő fizetés technikai feltételeit is, vagyis elég az elfogadáshoz internetes kapcsolattal rendelkezni.

Szatmáry Kristóf a sajtótájékoztató előtt újságíróknak elmondta, hogy jövő év végéig a Szép-kártya és az üdülési csekk párhuzamosan lesz jelen a piacon, a tervek szerint 2013-tól csak a kártya lesz forgalomban. Kérdésre válaszolva az államtitkár elmondta, hogy a kormányzat célja: minden szálláshely-kategóriában legyen nemzeti tanúsító védjegy. Ezt jelenleg három kategóriában dolgozták ki, illetve vezetik be, a magán- és falusi szálláshelyeknél, valamint a kempingeknél. Amely esetében nem működik ilyen védjegy, azoknál a szálláskategóriáknál a korábban érvényben lévő szabályozást egy évvel tervezik meghosszabbítani.

Mint mondta, készek arra, hogy egyeztessenek a Magyar Szállodaszövetséggel is, amely a közelmúltban indította el a Hotelstars Union elnevezésű, nemzetközileg is alkalmazott minősítő rendszerét. A kérdés az, hogy ez a rendszer átalakítható-e, illetve adaptálható-e a hazai viszonyokra. Amennyiben nem lehetséges, akkor létrejöhet, hogy ez a nemzeti védjegyrendszer emellett párhuzamosan működik tovább – jegyezte meg.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.