„Békeidőben” kell felkészülni a lakosság megóvására

Egy esetleges földrengés következményeinek felszámolását gyakorolták csütörtök délelőtt Békés városában a Békés megyei katasztrófavédelem munkatársai és a helyi védelmi bizottság szervei.

MNO
2011. 05. 05. 12:03
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A gyakorlat feltételezései szerint a várost a Richter-skála szerinti hatos erősségű földrengés rázta meg, amelynek következtében 73 családi ház megsérült, közülük 15 épület lakhatatlanná vált – mondta Takács Árpád ezredes, a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság vezetője. A több mint száz emberrel végrehajtott akció során a polgári védelem munkatársai, a tűzoltók, a mentők, a közműszolgáltatók és a civil katasztrófaelhárítók működtek közre a közműhálózat leállításában, a műszaki mentésben, a sérültek egészségügyi ellátásában, a kutyás mentők az eltűntek felkutatásában, végül pedig a műszakiak a lakhatatlanná vált épületek elbontásában.

A gyakorlat során a műszaki mentők most élesben is megmutathatták felkészültségüket, hiszen elbontottak egy, a város által amúgy is bontásra ítélt épületet. A védekezésbe bekapcsolódtak a civil egységekből, például búvárokból, kutyás mentőkből és orvosokból, pszichológusokból álló, tavaly megalakult Körös Mentőcsoport munkatársai is. A csoport úgynevezett intervenciós teamje a dánfoki ifjúsági táborban segített az ideiglenesen fedél nélkül maradt lakosság lelki terheinek enyhítésében, ugyanott a vöröskereszt munkatársai működtek közre a könnyű sérültek ellátásában.

A gyakorlat megkezdése előtt Farkas Zoltán, a Békés Megyei Önkormányzat fideszes elnöke, a megyei védelmi bizottság vezetője hárommillió forintos adományban részesítette a Körös Mentőcsoportot. Mint mondta, a katasztrófavédelem koordinálásával, de civil szakemberekből álló csoport tevékenysége jól kiegészíti a hivatásos állomány munkáját. Hozzátette: a lakosság biztonságának megóvására „békeidőben” kell felkészülni, s a speciális feladatok ellátásában nagy segítséget nyújtanak a katasztrófaelhárító civilek. Farkas Zoltán példaként említette, hogy a mentőcsoport alig néhány nappal a megalakulását követően már részt vett a borsodi árvízi védekezésben, illetve a nyírségi viharkárok elhárításában, valamint télen a belvíz elleni küzdelemben is Békésben.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.