Felszínre hozták a tragédia egyik áldozatának holttestét

Felhozták a tengerből csütörtökön az Air France 2009-es légi katasztrófája egyik áldozatának holttestét – közölte a francia csendőrség.

MNO
2011. 05. 05. 15:13
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egy francia kutatócsoport szerdán kezdte meg a francia légitársaság 2009. június 1-jén Rio de Janeiróból Párizsba tartó, majd útközben az Atlanti-óceánba zuhant járata halott utasainak kiemelését. „A két évig vízben, 3900 méteres mélységben a repülőgép egyik üléséhez csatolva maradt holttest rossz állapotban van” – olvasható a közleményben. A kutatók mintegy száz holttestet találtak, de állapotuk miatt valószínűleg alig egy tucatnyit tudnak a felszínre hozni. Az AF 447-es járaton 228 személy, köztük négy magyar állampolgár és egy szlovákiai magyar utazott. A katasztrófát senki sem élte túl.

A brazil partok mentén az Ile de Sein elnevezésű kutatóhajón a francia csendőrség mintegy nyolc szakembere végzi a vizsgálatokat. A kiemelt holttestről vett szövettani mintát a jövő héten Franciaországban megvizsgálják annak megállapítására, végezhető-e egyáltalán DNS-vizsgálat az áldozatok azonosítására. A mai napig nem sikerült kideríteni, hogy mi okozta az Airbus A330-as tragédiáját, miután nagy magasságban viharba került. A repülési adatokat rögzítő fekete dobozt vasárnap, a pilóták és a földi irányítók közötti beszélgetést rögzítő másik fekete dobozt pedig hétfőn találták meg. Az adatrögzítő berendezések viszonylag jó fizikai állapotban vannak, s a kutatók azt remélik, hogy ezek alapján fény derülhet a katasztrófa pontos körülményeire és okaira.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.