Az eseményen Réthelyi Miklós miniszter, Czene Attila sportért felelős államtitkár, Szekeres Pál, a Nefmi helyettes államtitkára és Borkai Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke az életműdíjak mellett a Magyar Sportért Díj első, második és harmadik fokozatával tüntetett ki további 24 sportvezetőt, sportszakembert és sportolót.
A Magyar Sportért Díj első fokozatát kapta többek között Takács István, a XX. század legjobb súlyemelőjének választott Takács Mária és a magyar női súlyemelés egyetlen összetett világbajnoka, Takács Erika edző-édesapja, a kitüntetés második fokozatát pedig – mások mellett – Szojka Ferenc labdarúgó és Saly Ferenc versenybíró, a Budapesti Kajak-Kenu Szövetség korábbi főtitkára vehette át.
„Magyarország mindig is a világ legeredményesebb nemzetei közé tartozott a sportban, függetlenül az éppen aktuális körülményektől – fogalmazott köszöntőjében Réthelyi Miklós. – A sport legfontosabb szerepe azonban továbbra is az egészségmegőrzés, legfőbb célunk pedig az, hogy ne csak sportnemzet, de sportoló nemzet is legyünk.”
A magyar sport napját 2000 óta ünneplik meg országszerte május 6-án, mivel a MAC 136 éve ezen a napon rendezte meg az első szabadtéri sportviadalt, amelyen atlétikában és ökölvívásban mérték össze tudásukat a versenyzők.
A pénteki ünnepség 18 órakor folytatódik a Szabadság téren, ahol Czene Attila és Borkai Zsolt megkoszorúzza a 2000-ben felállított MAC-emlékművet, amelyet a hajdani első európai szabadtéri atlétikai verseny színhelyén helyeztek el.
(MTI)

Orbán Viktor a pilisvörösvári fórumon beszél - élő