Di Paola a NATO-tagországok vezérkari főnökeiből álló bizottság kétnapos találkozóját követő sajtótájékoztatóján, csütörtökön Brüsszelben elismerte ugyanakkor, hogy a nyugat-líbiai Miszráta térségében nem könnyű a szövetségesek helyzete, mert lakott területről, városi környezetről van szó.
Benkő Tibor vezérezredes, a Honvéd Vezérkar főnöke a NATO-találkozó után az MTI-nek nyilatkozva azt hangoztatta, hogy a válság megoldásában a politikai, diplomáciai erőfeszítések nagyon fontosak, katonai eszközök továbbra is csak végső esetben jöhetnek szóba. Úgy vélte, e tekintetben a Líbiával foglalkozó nemzetközi összekötő csoport csütörtökön Rómában rendezett értekezlete is hozhat előrelépést.
Heteken belül működőképes lehet az a különleges alap, amelyből a pénzszűkében lévő líbiai felkelőket támogatnák – közölte Alain Juppé francia külügyminiszter a Líbiával foglalkozó nemzetközi összekötő csoport csütörtöki római tanácskozásán. Az Egyesült Államok már közölte, hogy 53 millió dollárra kíván hozzájárulni az ENSZ felhívására létesítendő alaphoz, Franciaország pedig rövidesen dönt hozzájárulásáról.
Franco Frattini olasz külügyminiszter elmondta, hogy eddig csaknem 250 millió dollár humanitárius segélyt gyűjtöttek össze Líbia számára. Spanyolország, Dánia és Hollandia cáfolta, hogy hivatalosan elismerték volna a líbiai felkelők politikai szervét, az Átmeneti Nemzeti Tanácsot, jóllehet a lázadók korábban ezt állították.
(MTI)
Drámai tizenegyespárbaj az Eb-döntőben, alkalmazni kellett az új szabályt
