Nagy Ágnes, a központ vezetője csütörtöki békéscsabai sajtótájékoztatóján elmondta: több vállalkozói szakmai és érdekvédelmi szervezettel közösen olyan munkanélkülieket kívánnak segíteni, akik már rendelkeznek valamilyen tervvel annak érdekében, hogy vállalkozóvá válhassanak.
A francia modell szerint egy olyan, szakemberekből álló „vállalkozáskeltetőt” hoznak létre, amely átnézi a jelöltek üzleti terveit, majd segíti őket az induláshoz szükséges teendők ellátásában, végül pedig a vállalkozás gyakorlati tesztelésében is. Ez utóbbi során egy olyan jogi konstrukciót dolgoznak ki, amely a kezdő vállalkozót a legnehezebb időszakban mentesíti a jogi, a szociális, a pénzügyi, illetve az esetleges családi kockázatoktól. A kezdő vállalkozó ugyanis nem maga köt szerződéseket, hanem a „vállalkozáskeltető”, így egy esetleges kudarc nem terheli.
A munkaügyi szakember abban bízik, hogy a majdnem kétéves program során legalább 25 egyéni, illetve önfoglalkoztató vállalkozást indíthatnak útjára. A munkaügyi központ mintaprojektnek szánja a kezdeményezést, s arra számít, hogy a tapasztalatok megszerzését követően országosan is kidolgozott gyakorlati modellként is adaptálható lesz az eredeti francia program.
Erdős Norbert, a Békés Megyei Kormányhivatal vezetője azt hangsúlyozta, hogy a kormány legfőbb törekvése a foglalkoztatás bővítése, a munkahelyteremtés. Emlékeztetett arra, hogy a kis- és középvállalkozói szektor Magyarországon a GDP 45 százalékát állítja elő, ezért is fontos, hogy minél többen válhassanak vállalkozóvá. Mint mondta, az ÚJ Széchenyi-terv (ÚSZT) hét prioritása közül kettő, a vállalkozásfejlesztés és a foglalkoztatás növelése is közvetlenül ezt a szektort célozza meg. „A 2013-ig tartó fejlesztési ciklusban még kétezermilliárd forint uniós forrás áll az ÚSZT rendelkezésére” – jelentette ki Erdős Norbert.
(MTI)
Nigel Farage pártja a legnépszerűbb a brit keresztények körében
