Frankfurter Allgemeine Zeitung
A konzervatív német napilapban Majid Sattar Kiesve az ütemből című, berlini keltezésű cikkében elemzi az SPD belső válságát. A seeheimi kör – az SPD úgynevezett konzervatívjai – immár az ötvenedik spárgaevő kirándulására hívta tagjait. Az esemény napjaink egyik biztos dátuma a berlini köztársaság politikai kalendáriumában. Hétszáz meghívott lépett a Wannseen himbálózó MS La Paloma fedélzetére.
Gerhard Schröder korábbi kancellár – aki a seeheimieket kormányzása alatt állandóan támogatta – állítólag szintén meghívást kapott. De éppen úgy távol maradt, mint Peer Steinbrück volt pénzügyminiszter, akit néhányan szívesen látnának a következő kancellár(jelölt) pozíciójában. Helyettük a kör két szóvivője, Petra Ernstberger és Garrelt Duin egy versikét olvasott fel az utazás szervezője, Johannes Kahrs tiszteletére.
A versike abszolút mélypontja az volt, amikor a hitvalló homoszexualitásáról és Bundeswehr-barátjáról szellemeskedett. Később nem lehetett kideríteni, ki volt a szerző. Senki sem merte vállalni. Az egész szóra sem lenne érdemes, ha ez nem lenne jellemző Németország legrégibb pártjának állapotára: ütemét vesztő hattyúdala egy egykor büszke néppártnak. Annyi a versikéből igaz: Kahrsnak, ami a szívén, az a száján. A legutóbb Sigmar Gabriel elnöknek nyilvánosan megmondta, hogy mit gondol a pártreform elképzeléséről. Olyan szavakat használt, mint a hülyeség vagy a zagyvaság.
Der Spiegel
A baloldali német hírmagazin Párizs és Berlin akadályozza a schengeni övezet bővítését című cikkében ismerteti azokat az okokat, amiért a magyar uniós elnökség egyik prioritása valószínűleg nem teljesül. Semmi sem lesz Bulgária és Románia schengeni övezethez történő gyors csatlakozásából. Annak ellenére, hogy az EP-képviselők frakcióhatároktól függetlenül támogatták a határellenőrzés-mentes terület kibővítését. Az uniós belügyminiszterek mai luxemburgi találkozóján mégsem fognak dönteni a kérdésről; Németország és Franciaország akadályozza a bővítést, a két ország látható előrelépései ellenére is. Diplomáciai körökből annyi kiszivárgott, hogy a miniszterek szeptemberben ismét visszatérnek a kérdésre. Hogy akkor döntésképesek lesznek-e, az teljesen nyitott kérdés. „A belépés dátuma a csillagokba van írva” – nyilatkozta egy diplomata.
A schengeni övezet bővítéséről az unió tagállamainak egyhangú döntése szükséges. A vita már hónapok óta tart. Eredetileg Románia és Bulgária már az idén tavasszal teljes jogú taggá vált volna, de több mint négy évvel felvételüket követően a két állam küzd a korrupcióval és az igazságügy problémáival. Erre legutóbb a brüsszeli bizottság is rámutatott jelentésében. Most az uniós miniszterek előtt fekszik egy értékelő jelentés, amely azt mutatja, hogy a határőrizet kérdésében mindkét ország megfelel a formális feltételeknek.
Berlin és Párizs azonban nemcsak a határőrizet állapotától, hanem a technikai előkészületektől és a korrupció elleni küzdelemben elért eredményektől is függővé teszi döntését. „Németország és Franciaország egyszerűen nem bízik a két államban” – nyilatkozta egy brüsszeli diplomata. Hollandia is ezt az álláspontot képviseli.
A betegek szeme láttára kellett újraéleszteni egy nőt a kecskeméti rendelőintézetben