A keleti nyitás került fókuszba az „orosz Davos”-on

A Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter által Szentpéterváron, az orosz és nemzetközi politikai és gazdasági elit vezető személyiségeivel folytatott eszmecserék lehetőséget teremtettek arra, hogy a keleti nyitást fókuszába állító magyar gazdaságpolitika a közeljövőben új kezdeményezésekkel bővüljön.

MNO
2011. 06. 20. 8:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium által az MTI-hez hétfőn eljuttatott közlemény szerint a miniszter Elvira Nabiullina orosz gazdaságfejlesztési miniszter meghívására június 17–18-án részt vett a 15. szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórumon. A konferencián a magyar fejlesztési miniszter megbeszélést folytatott Viktor Zubkov első miniszterelnök-helyettessel, a Magyar–Orosz Kormányközi Gazdasági Vegyesbizottság orosz társelnökével, akivel áttekintették a márciusi moszkvai találkozó óta eltelt időszak eseményeit, a két ország kapcsolatainak aktuális kérdéseit.

Fellegi Tamás Szentpéterváron találkozott több orosz és külföldi vállalat első számú vezetőjével is, megbeszélést folytatott az orosz Gazprom, Szurgutnyeftegaz és Roszatom, az olasz ENI, a francia GDF Suez, a finn Fortum és a lengyel PKN Orlen képviselőivel.

Az „orosz Davos”-ként számon tartott Nemzetközi Gazdasági Fórumon állam- és kormányfők, miniszterek, nemzetközi szervezetek, világcégek és bankok vezető személyiségei, a gazdasági élet, a civil szféra jeles képviselői és neves szakértők hallgatták meg az orosz vezetés tájékoztatását Moszkva céljairól, elképzeléseiről, főként az orosz beruházási és vállalkozási klíma javításáról. A résztvevők megvitatták a világgazdaság és a nemzetközi partneri kapcsolatok fejlesztésének fő irányait, nehézségeit és lehetőségeit.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.