Új lendületet kaphat a magyar édesipar

Télen kezdi meg a gyártást a Pest megyei Úriban átadott csokoládégyár, amelyet egy csaknem 1,2 milliárd forintos beruházással hoztak létre, és amely közel 100 új munkahelyet teremt, és 40-50 beszállítónak ad majd megbízást – közölte a tulajdonos Happy Company Kft. szerdán.

MNO
2011. 06. 01. 10:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A közlemény szerint a beruházás részben pályázati támogatásból, részben banki finanszírozás útján valósult meg. Az alapítók pályázatát 2008-ban a Pro Régió Szervezet pozitívan bírálta el, így a Happy Company Kft. összességében 500 millió forint vissza nem térítendő támogatást kapott. A projekt teljes költségvetése, ami az épületet és a vonalas infrastruktúrát tartalmazza, megközelíti a 1,2 milliárd forintot. A közlemény szerint a kedden átadott gyárban naponta 50 tonna csokoládé gördülhet le a szalagokról, akár 100 féle formában.

A cég abban bízik, hogy a beruházás kezdete annak a folyamatnak, amely során a gazdasági körülmények miatt az elmúlt évek során megszűnésre ítélt magyar édesipar új lendületet kap, és számos új, akár tömegtermelésre, akár kézműves termékre szakosodott gyártó kezdi majd meg működését.

A 100 százalékban magyar tulajdonú cég első emberei fontosnak érzik, hogy a csokoládégyártáshoz a szakmai hátteret hazai mesterekkel biztosítsák: a tanácsadók között az előkészítéshez, a termékportfólió kialakításához szerepet kaptak egykori szerencsi édesipari szakemberek is.

A projekt keretében a cég az újonnan vásárolt területre az első ütemben egy 200 négyzetméteres inkubátorházat, egy 1000 négyzetméteres irodaházat és egy 3000 négyzetméteres termelőcsarnokot épített fel.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.